Şehit ve Gazi Aileleri Onuruna Yemek Verildi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, şehit aileleri ile gaziler onuruna verilen yemekle başladı.

Iğdır Valiliği koordinesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa Vali Enver Ünlü, eşi Sema Ünlü, Garnizon ve 5. Hudut Alay Komutanı P. Albay Hakkı Bahadır Öztürk, Cumhuriyet Başsavcı Burak Akguş, 1. Ağır Ceza ve Komisyon Başkanı Arif Hamdi Sazak, Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, Aralık Kaymakamı Kemal Duru, Karakoyunlu Kaymakamı Kamil Güzel, İl Emniyet Müdür V. Mustafa Işık, İl Jandarma Komutanı Hakan Başakçı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Hüseyin Akkuş, İl Müftüsü Mustafa Tekin, Iğdır Ehl-i Beyt Alimleri Derneği Başkanı Veli Beder, protokol üyeleri, şehit aileleri ve gaziler ile aileleri katıldı.

Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp, konuşmaların yapılması ve yemek ikramı ile devam ederek, Vali Ünlü ve eşi tarafından davetlilerin uğurlanmasıyla son buldu.

Programda konuşan Vali Ünlü, ”Şairin dediği gibi; Bu vatan, toprağın kara bağrında, sıradağlar gibi duranlarındır; bir tarih boyunca, onun uğrunda kendini tarihe verenlerindir. Değerli şehit aileleri, gazilerimiz ve protokol üyeleri; 15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, darbe girişimini sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı. Şehitlerimiz ve gazilerimiz; 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki şehitlerimiz kalplerinizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Her yıl, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü’nde kendilerini gönülden yad edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız. 15 Temmuz’da, meydanlara tıp ki Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk Milleti vardı. Milletimiz, bu darbe girişiminde tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlığını ortaya koymuştur. Türkiye bu darbe girişimini başarısızlığa uğratmasıyla yeni bir döneme girmiştir.

Bu güzel ülke artık 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür. 15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize ise sıhhatli ömürler diliyorum. Demokrasi zaferimiz kutlu olsun!” dedi

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.