Şehit Bülent Yurtseven Kampüsünde Paramotor Gösterisi Yapıldı

            Iğdır Üniversitesi Hava Sporları Kulübü ve Türk Hava Kurumu işbirliğiyle Iğdır’da ilk defa açılan yamaç paraşütü kursunun eğitmenleri Iğdır Üniversitesi’nde seyirlik bir gösteri yaptı.

         Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nde yapılan gösteriye; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Rektör Yardımcısı Prof. Dr.

          Selahattin Çelebi,  Genel Sekreter Nedim Duman, Iğdır il kamu kurum amirleri, Üniversitemiz personeli, Iğdır Üniversitesi öğrencileri ve Iğdırlı vatandaşlar katıldı.
          Yamaç paraşütü eğitmeni ve milli sporcu Ali Zaimoğlu’nun paramotorla yaptığı gösteri uçuşu, Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’ndeki Seyir Tepesi’nden gerçekleştirildi. Seyir Tepesi’nde yerlerini alan izleyiciler, Iğdır kent manzarasına karşı Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü üzerinde yapılan uçuşu büyük ilgiyle izledi.
Rektör Alma: Bizim asıl hedefimiz, paraşütçülük bölümü açmak
            Kursun düzenlenmesinde büyük emeği geçen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, gösteri sonrası yaptığı değerlendirmede; bu kursu geçen yıl açmak istediklerini, ancak Türk Hava Kurumu’nun uygun olmaması nedeniyle kursun bu sene açılabildiğini ifade etti.

            Rektör Alma, kursun açılmasının Türk Hava Kurumu’nun ücretsiz desteğiyle mümkün olduğunu belirterek; Türk Hava Kurumu’na da teşekkür etti. Rektör Alma; “Tabii bizim amacımız, Üniversitemizde havacılıkla ilgili üç ayrı bölüm var; biz bunları inkişaf ettirmenin yolundayız.” diyerek asıl hedeflerinin Üniversitemizde paraşütçülük bölümü açmak ve paraşütçülük dersini BESYO müfredatına eklemek olduğunu bildirdi.
            “Yegane amaç, gençleri menfi hareketlerden uzak kılmak için alternatif, müspet imkanları sunmak”
            Açılan kursa yoğun talep olduğunu, ancak imkanların kısıtlılığı nedeniyle sınırlı sayıda başvurunun kabul edilebildiğini belirten Rektör Alma, bundan sonraki hedeflerinin bu kursu Sürekli Eğitim Merkezi üzerinden tüm Iğdır halkına açmak olduğunu ifade etti. Rektör Alma; “Bunun yegane amacı, gençleri menfi hareketlerden uzak kılmak için alternatif, müspet imkanları sunmak.” şeklinde konuştu.           Rektör Alma, Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nün yamaç paraşütü için oldukça avantajlı bir konumda olduğunu da belirterek bu ideal durumun, Türk Hava Kurumu eğitmenleri tarafından da doğrulandığını bildirdi.

Kursiyerler sertifikalarını aldı
Iğdır’da yamaç paraşütü sporunu sürdürülebilir hale getirmek için Iğdır Üniversitesi Hava Sporları Kulübü tarafından ücretsiz olarak açılan kursta 14 kişiye eğitim verildi. Kurs,

            Türk Hava Kurumu yamaç paraşütü pilotları ve deneyimli milli sporcular Ali Zaimoğlu, Hamit Şek ve Yusuf Doğu Bozdağ tarafından verildi. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere, Türk Hava Kurumu tarafından P2 (yamaç paraşütü pilotu) sertifikası verildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.