“Şehir Merkezinde Görüntü Kirliliği Yaratılmasına Müsaade Etmeyeceğiz”

SONY DSC

Eş Başkan Av. Murat Yikit sergicilere seslenerek; “şehir merkezinde görüntü kirliliği yaratılmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Belediye Eş Başkanları Av. Murat Yikit, Av. Şaziye Önder ve belediye meclis üyelerinin bulunduğu kalabalık bir heyet Doğubayazıt Caddesi üzerinde bulunan sergicilerle bir araya gelerek sergicileri uyardı.

Burada meyve ve sebze sergicilerine kısa bir konuşma gerçekleştiren Eş Başkan Av. Murat Yikit sergicilerin amaçlarının dışına taştıklarına dikkat çekerek; “bizler sizlere burada geçici olarak yer temin ettik. Fakat sizler bu amacımızın dışına çıkarak burada neredeyse birer dükkân yapacaksınız. Çoğunuzun zaten çarşı merkezinde manav dükkânları var. Ayrıca bir de burada sergicilik yapıyorsunuz. Listemizi hazırladık. Bundan sonra burada sergicilik yaptırmayacağız” dedi.

Yikit son olarak meyve ve sebzesini satmak isteyen sergicilerin belediyeye ait dükkânları kiralayabileceklerine dikkat çekerek; “bu tablalar burada sergicilik yaparak şehrin görüntü kirliliğine de sebep oluyorsunuz. Bundan sonra sebze ve meyvesini satmak isteyen sergiciler var ise gelsinler belediyemize ait dükkânları kendilerine kiralayacağız. Kira konusunda da elimizden geleni yapacağız.

Ama şu iyi bilinsin ki sadece burada değil şehir merkezinin neresinde olursa olsun, şehir merkezinde görüntü kirliliği yaratılmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.