Seher Karğı Gülen Yüzüyle, Öğrencileri Güldürmeye Devam Ediyor

03

Iğdır’da yaşayan hayırsever eğitim gönüllüsü Seher Karğı, gülen yüzüyle öğrencileri sevindirmeye yüzlerin güldürmeye devam ediyor.

Büyük şehirlerden hayırsever insanlardan topladıkları kırtasiye, giyim gibi yardımları Iğdır’ın en ücra köylerine kadar götürüp dağıtan Seher Karğı, Banka ve piyasa istihbaratçıları derneği Başkanı Mehmet Sur ile Metin Bodur Dj Gül Öner’ in destekleriyle 85 öğrenci bastan ayağa giydirdi.

Eğitim gönüllüsü Seher Karğı,” Karanlığın belirsizliğin içerisinde eğitim eşitsizliği yüzünden ayrıştırılan ötekileştirilen çocuklar yerine okuyan okudukça güçlenen aydın yeni bir nesil için birlik beraberlik içinde güçlü bir Türkiye için kütüphanesi olmayan okullarımız kalmasın. Akdeniz’den Ege’ye Karadeniz’den İç Anadolu’ya haydi Türkiye hep birlikte. Iğdır da ki kütüphanesiz okulları kitaba kavuşturalım.”dedi.

Iğdır’ın yalnız olmadığını vurgulayan Karğı şunları söyledi:”Güneşin ilk doğduğu il Iğdır’ da ki okulumuzda maddi durumu iyi olmayanlar için geleceğimiz çocuklarımız için kitap, giyisi desteklerinizi bekliyoruz. Çocuklarımız yarının güneşi olduklarını unutmayalım.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.