Şehadete Yürüyen 13 Polis İçin Anma Töreni Düzenlendi

            8 Eylül 2015 tarihinde Dilucu sınır kapısına göreve giderken hain PKK’lı teröristler tarafından kurulan pusu sonucu şehadete yürüyen 13 polis için anma töreni düzenlendi.

            Olayın meydana geldiği Hasanhan mevkiinde yapılan törene Iğdır Valisi Enver Ünlü, Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, İl Jandarma Komutanı Mustafa Özdurhan, Vali Yardımcıları, kurum müdürleri, polisler ve jandarma teşkilatı mensupları katıldılar.

            Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra şehitlerin özgeçmişleri okundu. İl Müftüsü Mustafa Tekin tarafından Kuran’ı Kerim okundu ve dua edildi.

Törende ilk olarak konuşan Iğdır Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, “4 yıl önce hain teröristler tarafından burada 13 kahraman silah arkadaşımız, hain bir pusuyla şehit edildi. Ancak bizler bu hain saldırı karşısında birliğimizi, beraberliğimizi bozmadan mücadele etmeye devam ediyoruz. ‘Görevini en iyi yapan, vatanını en çok sevendir’ düsturuyla görevimizin başındayız. Vatandaşımızın canı ve malına sahip çıkmakla beraber bu vatan hainlerinde de hiçbir zaman pabuç bırakmayacağız. Bir kez daha kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Vatan sağ olsun”

            Dış güçlerin ve içerideki maşalarının tek gayelerinin bu cennet vatan olduğunu belirten Vali Enver Ünlü, “4 yıl önce burada vatandaşa hizmet etmek için Dilucu sınır kapısına giden polislerimize yönelik hain bir saldırı gerçekleşti. Bu saldırıda 13 polisimiz şehadete yürüdü. Bu hainler ve iplerinin elinde olduğu dış güçler bilsinler ki; bu cennet vatan bizimdir. Bu ay-yıldızın altındayız ve hiçbir zaman da buradan ayrılmayacağız. Herkes ayağını ona göre denk alsın. Burada ve ülkenin her noktasında şehadete yürüyen şehitlerimiz de haklarını inşallah helal ederler.

            Bizim onların üstünde ne hakkımız var ki? Onlar bizim için herşeylerinden vazgeçtiler. Milli şairimiz Mehmet Akif’in de dediği gibi, Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!, Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Huda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ’. Bizi biz yapan bu vatan sevgimizdir. Bir kez daha başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan için kanını dökmüş tüm şehitlerimizi ve bu Aşura gününde İslam’ın hakkaniyeti için şehadete erişen Hz. Hüseyin efendimiz ve 72 yarenini minnetle ve şükranla anıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından ise saldırının gerçekleştiği noktaya karanfil bırakılarak Fatiha okundu.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.