Sebze ve Meyve Fiyatları Arttı

Iğdır’da Zam Şampiyonu 7.45’le Salkım Domates Oldu. Olumsuz hava şartları ve Dolardaki  artış sebze ve meyveyide olumsuz etkiledi.

Pazardaki birçok çeşidin fiyatlarının değiştiği görüldü. Fiyatı 1 ile 2 TL arasında değişen elma bu hafta Pazar’da 1 buçuk ile 2 buçuk TL arasında tezgahlarda yerini aldı.

50 kuruş olan maydanoz 1 liraya çıktı, geçtiğimiz hafta 5. TL olan Salkım domates 7.45 liraya yükseldi.

4.45 olan sivri biber 6.75 liraya yükseldi. Kabak 4 TL’den 6.30’a,  Patlıcan 2.50’den 3.50 TL, Salatalık 3 TL’den 4 TL’ye, Havuç 1.50’den 2.50’TL’ye, yükselirken sofraların vazgeçilmezi Pattes ve Soğan 2 TL’den 1 TL’den satışa sunuldu.

Hal böle olunca pazar alışverişi yapmaya gelen vatandaşlar tezgahlara temkinli yaklaştı. Pazar esnafı  Havaların kötü gitmesi ve doların yükselmesi, Mazotun yükselmesi fiyatları etkilediğini belirttiler.

VATANDAŞ ZOR DURUMDA

Vatandaşlar, sebze ve meyve fiyatları son günlerde aşırı derecede arttı. Çifçinin kullandığı Mazot zaten neredeyse her gün zamlanıyor. Bizde artan zamlardan dolayı sofralarımıza sebze ve meyve alamıyoruz. Hiç yoktansa sofraların vaz geçilmezi soğan ve patteste indirim olması azda olsa sevindirdi.”dediler.

ÇİFÇİLER ARTAN ZAMDAN ŞİKAYETÇİ           

Biz çiftçiler mağdur oluyoruz. Her gün Mazota zam geliyor. Vergi arttı. İndirim bekledikçe zam kapımızı çalıyor.  İstiyoruz ki ucuza satalım herkes yesin ancak kurtarmıyor. Her şeye rağmen fiyatlarımız abartı değil” dedi.

Pazarcılar, önümüzdeki günlerde Iğdır’da fiyatların daha da artabileceğini ifade ettiler.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.