Sayın Bakan’ım Iğdır’a Hoşgeldiniz

osman toka

Yıllardan sonra doğunun en ücra illerinden bir vekilin bakan olması herkes gibi bizi de ziyadesiyle sevindirmiştir. Zira hükümetlerden doğu illerine yatırım almak, sorunlarını çözmesini beklemek hayli zor bir iş olduğu gibi takibi de mümkün değildir. Dolayısıyla sizin sayenizde eminiz ki Iğdır’da hak ettiği yatırımlardan fazlasıyla nasibini alacaktır.

Sayın Bakanım;

Bilindiği gibi AK Parti kurulduğu günden beri hep yenilikçi ve kalkınmacı bir politika izleyerek ülkemizi hak ettiği yerlere getirmeye devam etmektedir. Gerek hizmet anlayışı ve gerekse siyasi anlayışı görüldüğü gibi ülkemizi ileri seviyelere götürmektedir.

Ülkemizin 81 vilayetinin bir taraf, serhat şehrimiz Iğdır’ımızın bir taraf olduğu dönemleri AK Parti’nin hükümetlerinde gördük. Iğdır yıllarca AK Parti’ye oy vermedi ve AK Parti’den ne milletvekili ne de belediye başkanı seçebildi. Ta ki son seçime kadar…

Nurettin Aras’ın milletvekili seçilmesiyle buna son nokta konuldu diyebiliriz. Yani AK Parti hükümeti göreve geldiği günden buyana geçirdiği bütün seçimlerde Iğdır’da başarısız oldu ve asla neden diye sorguladığını biz vatandaşlar olarak hissetmedik. Nedense sorumluluk hep adayların üzerine yıkıldı ve başarısız yönetimler görevde kalmaya devam etti. Öyle oldu ki iktidar partisi olmanıza rağmen partiniz Iğdır’da aday göstermekte bile zorluklar yaşadı. Aday bulamayınca il başkanlarınız aday gösterilmek zorunda kaldı. Böylelikle başarısız olan il yönetimleriniz yeni atamalarla el değiştirdi. Yerine yenisi geldi. Ama nedense AK Parti bir türlü serhat şehrimiz Iğdır’ımızda başarıya ulaşamadı.

Sayın Bakanım;

Bildiğiniz gibi 1 Kasım’da bir seçim geçirdik. Bu seçimde Iğdır milletvekili adayı olarak Nurettin Aras’ı partiniz aday gösterdi ve Nurettin Aras kendi kişisel çabalarıyla seçildi ve milletvekili oldu. Neden diyecek olursanız, inanınki Nurettin Aras AK Parti il teşkilatıyla birlikte çalışıp, hareket etseydi, geçen seçimlerde olduğu gibi büyük bir hüsranla karşılaşacaktı. Iğdırlılar tarafından sevilmeyen, etnik milliyetçilik yapan, AK Partili görünüp HDP’ye oy veren AK Parti yönetiminin daha neler neler yaptığını bu halk çok iyi bildiği için, ne AK Parti’ye ne de Nurettin Aras’a oy verecekti.

Iğdır’a gelmişsiniz, hoş gelmişsiniz, başımız gözümüz üstüne gelmişsiniz. Iğdır’a geleceğinizi duyan vatandaşlar ve esnaf sizinle görüşmek ister, kendilerini ziyaret etmenizi bekler. Bu güne kadar AK Parti il yönetiminin yapmış olduğu zulümleri, ırkçılığı, ayrımcılığı sizinle paylaşmak ister. İşçi ve memur alımlarındaki adaletsizliği sizinle paylaşmak ister.  Lütfen birkaç dakikanızı Iğdır halkına ayırın ve şimdiki il başkanı ve yönetimini halka sorun. İnanın bir soracak bin olumsuz yanıt alacaksınız. Bu il teşkilatı gece HDP’li gündüz AK Parti’li.  Azeri kardeşlerimiz var yönetimde. Gece MHP’li gündüz AK Parti’li. Siz sorun halk size aynını söyler. Zaten halkı dinleyip kulaklarınızla duyacaksınız. O zaman vekil Nuretin Aras ve siz gereğini yaparsınız. Bu halk adına o zaman AK Parti buralarda hep tavan yapacak, göreceksiniz.

Gücünü halktan alan bir iktidarın, neden Iğdır’da vatandaşa kulaklarını tıkadığını anlamış değiliz. Halbuki AK Parti teşkilatının sloganında da olduğu gibi “Karar Milletindir.” Eğerki AK Parti milletle yola devam ederse her zaman kazanır.

AK Parti hükümetinin kulaklarını tıkayıp, sırtını halka dönmemesi gerek diyerekten sizi Iğdır esnaflarını ve vatandaşları gezerek dinlemeye davet ediyorum.

OSMAN TOKA

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.