Satışa Çıkarılan Asus Vivobook S 15 Laptopun Özellikleri ve Fiyatı

0

Malum yapay zeka hayatımızın her alanına sızdı. Haliyle PC dünyasında bunun yansımalarını görmemiz de gayet normal. Bu durumu Asus’un yeni piyasaya sunduğu laptoptan da anlayabiliyoruz. Asus’un yeni laptopu Vivobook S 15. Bu cihaz yine Türkiye’de siparişe açılan Asus Zenbook S 16 gibi Asus Copilot+ ismindeki yapay zeka denetim aracına sahip. Bakalım bu cihazın özellikleri ve fiyatı neymiş.

Asus Vivobook S 15 Özellikleri ve Fiyatı

  • Bir nesneyi önce şekliyle görsel olrak inceleriz hepimiz değil mi? Bizde o yüzden laptopun önce boyutlarından bahsedelim. Cihaz 1,42 kg ağırlığa ve (ekranını kapattığınızda) 1,47 cm gibi gayet ince bir yapıya sahip.
  • Cihazda (haliyle) Windows 11 Home son teknoloji işletim sistemi tercih edilmiş.
  • Metal bir gövdeye ve şık bir görünüme sahip dizüstü bilgisayarın albenizi bu yüzden oldukça iyi.
  • Şimdi de donanım özelliklerine bakalım. Qualcomm Snapdragon X Elite işlemcisine sahip. Hazıfa olarak 32 GB‘lık 8448 mhz LDPPR5X bellek barındırıyor. Bu bellek 75 TOPS AL işlem gücü vadediyor.
  • Ekranına değinecek olursak; Oled ekranı 120 hz gücünde.
  • 1 TB’a kadar kapasite sunan PCle 4.0 SSD.
  • RGB (red-green-blue) klavyesi ile istediğiniz renkte görsel bir yazım alanına kavuşabileceksiniz.
Asus Vivobook S 15 klavyesi

Şimdi de almayı düşünenler için bugün siparişe açılan Asus Vivobook S 15 modelinin fiyatına değinelim. 53.999 TL‘den başlayan fiyatı kimine makul kimine abartılı görünebilir.

Cihaz ile birlikte eşantiyon olarak; MW201C Bluetooth Mouse ve AP4600 Asus sırt çantasını da ücretsiz alabilirsiniz. Daha fazla bilgiyi resmi sitesinden edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir