Sarıkamış’ta Mutluluğu ve Hüznü Bir arada Yaşadılar

33

Iğdır Emniyet Müdürlüğü tarafından Iğdır Üniversitesinde eğitim gören ve Kredi Yurtlar Kurumu yurdunda kalan 38 kişilik kız ve erkek öğrenci grubunun katılımıyla “Beyaz Hüzün Sarıkamış” isimli proje kapsamında Sarıkamış’a kültürel amaçlı gezi etkinliği 28.02.2015 tarihinde yapılmıştır.

Öğrenciler geziden bir gün önce İl Emniyet Müdürlüğüne davet edilerek Sayın İl Emniyet Müdürü Yüksel BABAL tarafından atkı, bere ve eldiven hediye edilmek suretiyle gezi hakkında bilgi verilmiş daha sonra öğrencilerle sohbet edilerek akabinde uğurlanmışlardır.

Sohbet kapsamında Sayın İl Emniyet Müdürü Yüksel BABAL önümüzdeki dönemde buna benzer sosyal ve kültürel etkinliklerin devam edeceğini bildirmiştir. Yapılan bu etkinliğin İlimize çeşitli illerden gelmiş öğrencilerin kaynaşması, yoğun ders programı arasında motivasyonlarının sağlanması gibi amaçlarla yapıldığı öğrencilere anlatılmıştır.

Geziye Kars ili Halıkışla köyü dinlenme tesislerinde sabah kahvaltısı ile başlanmıştır. Akabinde Sarıkamış kayak pistinde kayak hocaları eşliğinde kayak dersi verilerek kaymaları sağlanmış, kayak alanında öğrencilere teleferik gezisi yaptırılmıştır. Daha sonra Sarıkamış Şehitliği ziyaret edilmiş etkinliğe katılan öğrenciler tarafından Türk Bayrağı açılarak İstiklal Marşının son kıtası şiir olarak hep birlikte okunmuştur. Şehitlik önünde dua edilmiş akşam Iğdır iline geri dönüş yapılmıştır.

 Beyaz Hüzün Sarıkamış gezimize katılan öğrencilerimizle gerek gezi esnasında gerekse gezi sonrasında yapılan görüşmelerde gezinin son derece faydalı olduğu, bu tür gezilerin birbirlerini tanımalarına, anlamalarına ön yargılarını yıkmalarına büyük katkı sağladığını, ayrıca farklı şehirlerden gelerek eğitim gören arkadaşlarıyla sıcak iletişimler kurma imkânı bulduklarını, bu imkanın sağlanmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etmişlerdir. 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.