Sanayici İş Adamı Ziya Yiğit; Iğdır Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığına Aday Olduğunu Açıkladı

 

Iğdır Sanayi ve Ticaret Odası (ITSO) Başkanlığına adaylığını açıklayan Yiğit, Yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti; “Tüm Sanayici, İş adamı ve Esnafımızı kucaklayan bir seçim çalışması yürüteceğim.

           Allah’ın izni ve Sanayi ve Ticaret Odamızın değerli üyelerinin teveccühü ile kazandığımda birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımı sürdüreceğim. Sorunları tespit eden, proje ve çözüm üreten, danışan ve birlikte yöneten bir anlayışı hâkim kılacağım. Birlik ve beraberlik içerisinde Tuzluca, Aralık ve Karakoyunlu ilçelerimizi de kucaklayan projeler üretip tüm ilçelerimizi tanıştıracak bir bütünlük içerisinde çalışacağım.” Dedi.

            Yiğit, adaylık açıklamasını şöyle sürdürdü;        “Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini daha iyi yapacağıma inanıyorum. Bu göreve talip olduğumu kamuoyuna açıklıyorum. Daha sonra düzenleyeceğim bir basın açıklaması ile hedef ve projelerimi saygı değer oda üyelerimiz ve kamuoyu ile paylaşacağım. Sanayi Ticaret Odası; esnafı temsil etme noktasında hükümetlerden yatırım ve teşvik alan en büyük sivil toplum kurumu temsilcisidir. Serhat ilimiz Iğdır’a hak ettiği yatırımları hep birlikte sağlayacağız inşallah.” Diyerek sözlerini tamamladı.

         Ziya Yiğit’in Özgeçmişi: 1968 yılında Iğdır doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Iğdır’da tamamladı. 1989 yılından bu yana Iğdır’da ticaret ile iştigal etmektedir. Iğdır Organize Sanayi Sanayici ve İş Adamları (IOSİAD) dernek başkanlığı görevinde bulunan Yiğit, Has Gıda San. Tic. Ltd. Şti firmasının yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. Ak Parti Iğdır İl teşkilatında teşkilat başkanlığı görevinde bulunan Yiğit, Halen bu partide AR-Ge Birim başkanı olarak siyasi faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.