Sanayi Sitesinde Alt Yapı ve Yol Söküm Çalışmaları Başlatıldı

Sanayi sitesinde sona eren doğalgaz hattı çalışmalarının ardından Iğdır Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri alt yapı ve yol söküm çalışmalarını başlattı.

Yıllardır yol ve alt yapı problemleri ile büyük sorunlar yaşanan Iğdır sanayi sitesinde geçtiğimiz aylarda başlatılan doğalgaz hattı çalışmaları tamamlandı. Doğalgaz hattının çekilmesi ile birlikte Iğdır Belediyesi ekipleri yol söküm ve alt yapı çalışmalarına hız verdi.

Sanayi sitesi esnafları başta olmak üzere şehirdeki herkesin rahatsız olduğu sanayi sitesinin yolları ile alt yapı sorunları noktasında sorumluluk üstleneceklerini yaptıkları toplantılarda esnaflara ve vatandaşlara söz veren Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, verdikleri sözlerin hepsinin arkasında olduklarını belirterek;” Biz Iğdır Belediyesi olarak sanayi sitemizin yıllardır alt ve üst yapı sorunlarının birikerek arttığının farkındaydık. Bize gelen taleplere her zaman sorunların çözülmemesi halinde biz vatandaşlarımız için gereken sorumluluğu üstleneceğimizi bildirdik. Geçtiğimiz aylarda esnaflarımız ile yaptığımız toplantılar sonucunda sorunların çözümü noktasında kararlar alarak doğalgaz hattının çekilmeye başlanması ile alt yapı çalışmalarımızın startını vermiş olduk. Sanayi sitemizde yaşanan üzücü olay nedeniyle çalışmalarımız biraz gecikse de tamamlanan doğalgaz çalışmalarımız ile yollarımızın sökümüne başlamış bulunmaktayız. Yol söküm çalışmaları ile birlikte alt yapı çalışmalarımızı da tamamlayarak sanayi sitemizin yollarını şehrimize ve esnaflarımıza yakışır şekilde modern hale getireceğiz” dedi.

Sabahın erken saatlerinde sanayi sitesine giden Başkan Yikit çalışmaları yerinde inceledi. Sanayi sitesi esnafları ile uzun süre sohbet eden Yikit, geçtiğimiz aylarda yaşanan patlamada zarar gören iş yerleri ve yaralanan esnafları da ziyaret etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.