Sanayi Sitesi Esnafı Zor Durumda

Yaklaşık üç hafta önce sanayi sitesinde meydana gelen büyük patlamanın ardından sanayi esnafı büyük mağduriyet yaşıyor. Patlamada işyerleri yıkılan ve büyük zarar gören esnaf, devletten yardım bekliyor.
Olayın ilk olduğu anda bölgeyi ziyaret eden yetkililerin zararların karşılanacağı sözünü verdiğini dile getiren sanayi esnafları, “Bizler büyük bir afet yaşadık. Bu felakette hayatını kaybeden, yaralanan arkadaşlarımız oldu. Halen daha hastanelerde yoğun bakımlarda yatan esnaf arkadaşlarımız var. Maddi olarak da perişan durumdayız. Bütün tezgahımız, düzenimiz bozuldu. Devlet yetkilileri bize Afet Kanunu kapsamında iş yerlerimizin yeniden yapılacağını söylediler. Ancak 3 hafta geçmesine rağmen hiçbir şey yapılmadı. Çok mağduruz. Sayın Valimiz Enver Ünlü’nün konuyla ilgili çabalarını ve çalışmasını biliyoruz. Kendisinden Allah razı olsun. Kendisinden ricamız bir an önce mağduriyetimizin giderilmesidir. Gün geçtikçe iflas batağına sürükleniyoruz. Ticaretimiz durmuş. İş yerindeki mallarımız tamamen telef olmuş. Evlerimize ekmek götürecek gücümüz kalmamıştır. Devletimizden çok kısa süre içinde iş yerlerimizin inşaatını yapmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştular.
Bilindiği üzere 20 Nisan tarihinde Sanayi sitesinde meydana gelen tüp patlamasında 3 kişi hayatını kaybetmiş, 17 kişi de yaralanmıştı. Patlamanın ardından meydana gelen maddi zararın ise milyonlarca lira olduğu tahmin ediliyor.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.