Sanayi Esnafının Kavşak Tepkisi

IĞDIR SANAYİ SİTESİ GİRİŞİNDEKİ ANA YOLDAKİ REFÜJ ESNAFIN TEPKİSİNE NEDEN OLDU. (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)

Iğdır Sanayi Sitesi girişindeki ana yoldaki refüj esnafın tepkisine neden oldu.

Sanayi çevresindeki bölünmüş anayoldaki refüjden kaynaklı bir yıldır sanayideki esnaf ve müşteri büyük sıkıntı çekiyor. Karayollarının yaptığı kavşağın yanlış yerde planladığını savunun esnaf, kavşağın site girişindeki dört yolda yapılmasını istedi.

Sanayi sitelerinin girişindeki dört yolda yapılması gerekirken kavşağın aksine özel bir firmaya ait TIR parkının önüne yapıldığını savunan Iğdır Küçük Sanayi Sitesi Yaşatma ve Koruma Derneği Başkanı Atakan Taşkınsu, bu nedenle çok büyük sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. Karayollarının sanayi sitesi çevresinde dört kilometrelik uyguladığı refüjden dolayı sorun yaşadıklarını belirten Taşkınsu, “Normalde bu sanayinin ana girişindeki dört yolda yapılması gereken kavşak biraz daha ileride TIR parkının önünde yapılması bizi mağdur etti. Bu nedenle bizim siteye giriş çıkışlarda aksaklıklar yaşanıyor. Bunun yanında ileride kavşağı kullanmak isteyen Nahçıvan’a gidecek, hayvan pazarına gidecek ve yolun karşı tarafındaki işletmelere gitmek isteyen ağır tonajlı araçlar sanayi içerisindeki ara yolları kullandıklarından dolayı çökme ve bozulmalara neden oluyor” dedi.

“ŞEHİR MERKEZİNDEN GELEN ARAÇLAR TERS YÖNDEN GELMEK ZORUNDA KALIYOR”

 Şehir merkezinde gelen araçların karşı yöne geçebilmesi için ya ters yönden seyir etmek zorunda kaldığını ya da 4 kilometre ileriden dönerek gelmek zorunda kaldığını belirten Taşkınsu, “Bakın işte sizde şahit oluyorsunuz, eskiden burada anayola ve karşı tarafa direk çıkış vardı. Bu da hayvan pazarına, Nahçıvan, Aralık ve Karakoyunlu ilçeleriyle köylere gidecek araçlar için kolay oluyordu. Şimdi yaklaşık bir yıldır bu refüj yapılmasının ardından bu gidiş kapatıldı. Şimdi sürücüler hem can güvenliklerini hiçe sayarak, hem de trafik cezasını göze alarak ters yönden hareket etmek zorunda kalıyorlar. Bildiğimiz kadarı ile İl Trafik Komisyonu’nun aldığı karara doğrultusunda burada bir geçiş yolu yapılması planlamasına rağmen hala bir sonuç alamdık. Yetkililerin bununla ilgili çözüm üretmesini bekliyoruz” diye konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.