Sanayi Esnafı, Su Birikintisi Yüzünden Kepenk Kapattı

tr

Kentin tek sanayi sitesindeki yer yer yarım metrelik su birikintileri nedeniyle aracını tamir ettirmek isteyen vatandaşların siteye girmekten vazgeçtiği iddia edildi.

Iğdır Küçük Sanayi Sitesi Dayanışma Derneği Başkanı Atakan Taşkınsu, gazetecilere yaptığı açıklamada, yılın 6 aylık bölümünde su ve çamur içinde ekmek mücadelesi verdiklerini anlattı.

Bazı araç sahiplerinin, araçlarının zarara uğramaması için siteye gelmediğini belirten Taşkınsu, “Sanayi sitesinin yolları berbat durumda. Hiçbir araç giremez hale geldi. Buraya sağlam gelen araç bile bozuk çıkmaya başladı çünkü yollar berbat durumda. Altyapı olmadığı için bu birikintiler oluşuyor” dedi.

Taşkınsu, her yıl böyle bir durumun yaşandığını vurgulayarak, “Esnaflarımızın çoğu dükkânını kapattı. Müşteri gelemiyor, kapatmak durumunda. Birikinti nedeniyle dükkânına araba gelemiyor. Esnafımız da mecbur dükkânını kapatıyor” diye konuştu.

Site esnaflarından Bülent Şamiloğlu da su birikintilerinin kendilerini büyük maddi zarara uğrattığını aktardı. Site içinde çizmelerle dolaşmak zorunda kaldıklarını belirten Şamiloğlu, “En ufak yağışta burası berbat hale geliyor. Müşterimiz de gelemiyor buraya. Belediyemiz, kaç yıldır bu sorunu halletmedi. Artık dayanılmaz bir noktaya geldik” ifadelerini kullandı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.