Sağlık Müdürlüğü’nde Liyakat Esas Alınıyor

Son zamanlarda ülke genelindeki devlet kurumlarında liyakat eksikliği göze çarparken Iğdır Sağlık Müdürlüğü çalışmalarında tam tersine hareket ederek liyakat esaslı hizmet veriyor.

İl Sağlık Müdürü Dr. Alparslan Erol, yaptığı hizmetlerle gerek vatandaşlardan ve gerekse sivil toplum örgütlerinden tam not alıyor. İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak hastane ve diğer kurumlarda çalışanlar arasında ayrımcılık yapmayan Dr. Alparslan Erol’un hizmetleri vatandaşlara ulaştırmada gösterdiği gayret de göz dolduruyor.

Kozmopolitik bir il olması sebebiyle Iğdır’da hizmetin eşit şartlarla ve adaletli bir şekilde dağıtılması tüm kamu kuruluşlarının önceliği oluyor. Özellikle kurumlarda çalışan personele de adaletli bir şekilde davranılması en büyük beklenti halini alıyor.

İl Sağlık Müdürlüğü’nün personel çalıştırma yöntemi ve sağlık hizmetlerini takip ettiğimizde bu bakımdan sağlık müdürlüğü bünyesinde çalışan tüm personelin özellikle liyakat göz önünde bulundurularak seçildiği dikkatlerden kaçmıyor.

Gözlemlerimizden çıkardığımız sonuçta ise, Dr. Alparslan Erol’un kılı kırk yararak personel yöneticiliği yaptığını görüyoruz.

Iğdır gibi küçük bir ilde eş, dost ve akraba ilişkileri de göz önünde bulundurulduğunda herkesi eşit derecede memnun etmek çoğu zaman pek mümkün olmuyor. Deneyimli bir bürokrat olan Dr. Erol, bu konuda da gereken hassasiyeti göstererek tüm Iğdır’ın memnun kalacağı kararlar almaya çalışıyor.

İlimizde tabiî ki Dr. Alparslan Erol gibi değerli birçok bürokrat var. Dr. Alparslan Erol başta olmak üzere, kurum hizmetlerinde adaleti esas alan, liyakate dayalı çalışan tüm kamu amirlerini kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

Haber: Mehmet TOKA

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 Abuzittin Teyyare Haziran 26, 2019 Cevapla
0 0

At izi it izine karışmış siz hala liyakat diyorsunuz.
Karne notu sıfıra düşmüş Başhekim Dişhekiminden olursa ebe hemşire satınalmada olursa buna siz nazarınızda liyakat denirmiş el vicdan

     admin Ağustos 21, 2019 Cevapla
    0 0

    Yanlış bildiğinizin için yanlış yorum yapmış olmanız da gayet doğal. Başhekim diş hekimi değil, kadın doğum uzmanıdır. Ayrıca başhekimle sağlık müdürü arasında nasıl ilişki kurdunuz anlayamadık.

 Makbul öner Haziran 26, 2019 Cevapla
0 0

Sağlığın çivisi çıkmış liyakat diyorsunuz menfaatler ön planda.

 Bahattin Haziran 26, 2019 Cevapla
0 0

Güldürmeyin insanı ne liyakati sicil notu dibe vurmuş yemezler.