Sadet Partisi Genel Başkanı Kamalak Iğdır’da

11

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin 2. Olağan İl Kongresi’ne katılmak için Iğdır’a geldi.

Özel bir düğün salonunda yapılan kongrede konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Türkiye’nin gerçek sorunlarının göz ardı edildiğini belirterek, yeniden büyük Türkiye’yi kurmak için yola çıktıklarını aktardı. Türkiye genelinde seçim çalışmalarına başladıklarını ifade eden Kamalak, “Iğdır’dan başlamak üzere şehitler diyarı Anadolu’da yaşanılabilir bir Türkiye kurmak için yola çıktık. İlk hedefimiz budur. Bu ülkenin insanları, 35-40 yıldır birbirlerinin düşmanıymış gibi öldüler. Bu süre içinde şehitler diyarı Anadolu’muz, 50 binin üzerinde vatan evladını toprağa verdi. Milli Görüşün tek temsilcisi olarak bu gidişe dur demek için buradayız” diye konuştu.

Kamalak, Çanakkale’de omuz omuza şehit düşen ataların torunlarının, bugün birbirine düşman kesildiğini savundu. Bu durumun gerçekleşmesinde emperyalist güçlerin rol oynadığını vurgulayan Kamalak, “Tam bir asır önce Çanakkale’de bu ülkenin tüm fertleri, yabancılara karşı birbirlerini siper ederek savaştı. Türk, Kürt, Laz, Çerkez hepsi beraber savaştı. Buna rağmen bir yolunu bularak bu ülkenin evlatlarını birbirlerine düşman etmeye çalıştılar. Ne yazık ki büyük ölçüde başarı sağladılar. Artık bu oyunu bozmak için tüm Anadolu’yu adım adım dolaşıyor ve siyonistlere karşı mücadele veriyoruz” dedi.

Kamalak, “Her şeyden önce bu ülkede yaşayan tüm etnik unsurlar ve mezhepler kardeştir. Hepimizin Rabbi bir, peygamberi bir, kitabı bir, kıblesi birdir. O halde bu mücadele niçin? Bu ülkenin gerçek gündemi terör değildir, gerçek gündem işsiz durumdaki gençlerimizdir. Açlık sınırının bin 450 lira olduğu ülkemizde 950 lira asgari ücret verilmesi kabul edilemez. İşte bu sorun, ülkemizin gerçek gündemidir. Milyonlarca insanımız, açlık sınırının altında asgari ücretle yaşam savaşı veriyor. Adaletsizlik, hukuksuzluk ve yolsuzluk ne yazık ki TBMM’ye kadar vardı. Türkiye’nin gerçek gündemi, bu yolsuzlukların, bu usulsüzlüklerin ve iddiaların üzerine gitmektir” dedi.

Yapılan konuşmalarının ardından tek liste ile gidilen kongrede mevcut Başkan Sulhettin Pesci yeniden Sadet Partisi Iğdır İl Başkanlığına seçildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.