“Robo Alp” Takımı Lego Turnuvasına Katılmaya Hak Kazandı

Iğdır’dan ilk defa başvuru yapan okul, 17 Şubat 2019 tarihinde Ankara ANFA’da yapılacak etkinliğe 6 öğrenci, 2 öğretmen ile katılacak. “Uzay Serüveni” temalı yarışma; “Robot Oyunu”, “Proje”, “Robot Tasarımı” ve “Takım Öz Değerleri” dalında gerçekleşecek. Süreç içerisinde yarışmacılar danışman ve koçlarının rehberliğinde öğrenmiş oldukları bilgileri denemenin yanı sıra mevcut olan uzay sorunlarına da çözüm önerileri sunacaklar.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Okul Müdürü Yener Karataş, “15. FLL turnuvalarına Iğdır’dan katılan ilk ve tek okul olarak katılmanın gururunu yaşıyoruz. Öğrenci ve öğretmenlerimiz ROBOALP ismiyle güneşin doğduğu şehir Iğdır’dan başkent Ankara’ya başarılar elde etmek için yola çıkacaklar. Bizim için en büyük başarı eğitim ve öğretimde elde edilen kazanımlardır. Öğrencilerimiz öğretmenlerinin danışman ve koçluğunda yaparak ve yaşayarak öğrenmenin yanı sıra eğlenceli vakit geçirmenin mutluluğu içerisindeler. En büyük heyecanları Iğdır ilini temsil edecek olmaları.

Türkiye’nin en uç kısmında yer alan okulumuz öğrencileri mahrumiyet bölgesinde destekleyenlerle zoru başarma arzusundalar. Başta Aralık Kaymakamlığı olmak üzere desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim” dedi.

Takım koçu Fen Bilimleri Öğretmeni Abdullah Demir, “Dünya genelinde yapılan FLL turnuvalarına dahil olmamız hem okulumuz hem de öğrencilerimiz açısından büyük bir fırsat oldu. Öğrencileri 21.yüzyılın gereklerinden biri olan kodlamayla tanıştırmak ve bilime olan ilgilerini artırmak ilk hedefimiz oldu.Öğrencilerimiz bu sezonun teması olan “uzay” hakkında meraklarını giderirken aynı zamanda da uzayı yakından tanımaları için fırsat oldu. Takım olarak diğer bölgelere göre dezavantajlı olmamıza rağmen süreç içerisinde büyük yol kat ettik. Sezona dahil olmamızı sağlayan Bilimin Kahramanları Derneği başta olmak üzere diğer tüm destekçilerimize teşekkür ederim” dedi

Takımın danışmanı Görsel Sanatlar Öğretmeni Özkan Arabacı ise, “Öğrencilerimiz hazırlık aşamasında sıkılmadan özveri ile çalışıyorlar. Yaptıkları çalışmalar özgüvenlerinin artması kadar, araştırma, tasarlama ve keşfetme duygularının gelişmesi içinde faydalı olmaktadır. Bireysel kazanımlarının ötesinde bir takım olmanın bilinciyle hareket etmeyi de öğrenmekteler. Öğrencilerimizle aynı heyecanı yaşıyor ve bu tür projelerin artarak devam etmesini arzuluyoruz” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.