Rektör Yılmaz, Yapımı Tamamlanan Merkezi Laboratuarda İncelemelerde Bulundu

33

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, laboratuvar ekibi ile birlikte hazırlıkları devam etmekte olan ve önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak olan Merkezi Laboratuvar da incelemelerde bulundu.

Rektör Yılmaz, Iğdır Üniversitesi Suveren Kampüsünde, Merkezi Laboratuvarda incelemelerde bulunarak laboratuvar sorumlularından bilgi aldı. Rektör Yılmaz, üniversitenin ilgili birimlerindeki araştırmacıların uygun bir ortamda çalışmalarını gerçekleştirmelerine yardımcı olmak ve üniversitedeki bilimsel faaliyetlerin niteliğini artırmak, üniversitede temel uygulamalı ve disiplinler arası alanlardaki araştırma ve geliştirme faaliyetlerini merkezi bir organizasyon çerçevesinde düzenlemek, Kamu ve özel kişi ve kuruluşlar ile disiplinler arası ortak bilimsel ve teknolojik projeler üretilmesini sağlamak gibi amaçlar doğrultusunda üniversitemizde Merkezi Laboratuvarın kurulduğunu belirtti.

Rektör Yılmaz: “Yakında açılışı yapılarak hizmete girecek olan laboratuvarda; LC-MS/MS, GC-MS/MS, GC-FID, HPLC-RID, HPLC-DAD, ICP-MS, MİKRODALGA YAKMA ÜNİTESİ,AAS, İYON KROMATOGRAFİSİ, ELEMENTAL ANALİZ, 5’Lİ MİKROBİYOLOJİ SETİ, UV,FT-IR cihazlarının mevcut olduğunu , şimdiden açılacak olan laboratuvarın üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.