Rektör Alma’dan Gaziler Günü Mesajı

            Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

            Rektör Alma mesajında; “Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal’ ve ‘Gazi’ unvanlarının verildiği 19 Eylül 1921 tarihinin yıl dönümleri, aynı zamanda kahraman gazilerimize armağan edilmiş bir gün olarak anılmaktadır.

            Gaziler Günü, vatanımızın istiklali ve milletimizin hürriyeti için göğsünü siper etmekten çekinmemiş nice kahraman vatan evladının fedakarlığını ve onlara olan vefa borcumuzu tekrar dile getirmek için bir vesiledir. Bu vatanda hür olarak yaşayan her ferd, kahraman şehitlerimize ve şerefli gazilerimize minnet borcu taşımaktadır.

            Bu bilince sahip olarak çalışmaya, üretmeye ve bu cennet vatanı şehit ve gazilerimizin şanına yakışır bir ülke olarak koruyup imar etmeye gayret göstermeliyiz.

            Iğdır Üniversitesi olarak şehit ve gazilerimize olan minnet borcumuzu bir an bile unutmadan yine bu cennet vatan için her türlü fedakarlığı yapmaktan çekinmeyecek bilgili, ahlaklı, vatanperver ferdler yetiştirmeye devam edeceğiz.

            Bu şanlı gün vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle anar, hayatta olan gazilerimiz için sağlık ve mutluluk içinde geçecek uzun ömürler dilerim” temennisinde bulundu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.