Rektör Alma Van YYÜ’de Kalite Güvence Sistemi Toplantısına Katıldı

            Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde, 7 ayrı üniversitenin katılımıyla “Kalite Güvence Sistemi Toplantısı” gerçekleştirildi.

            Toplantıda Iğdır Üniversitesini Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Çelebi ve Üniversitenin Kalite Güvence Sistemi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Gürbüz temsil etti.

            Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve ev sahibi Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli’nin dışında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Şimşek, Kilis Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Halil Zeybek ve bu üniversitelerden ilgili yöneticiler katıldı.

“Üniversitelerimizin bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaşmalarını diliyoruz”

            Toplantının açılış konuşmasını yapan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Kalite Güvence Sistemi Toplantısı’na bölge üniversitelerinin rektörlerini, yöneticilerini ve kalite komisyonlarını davet ederek tecrübe paylaşımı ve bilgi alışverişinde bulunmak istediklerini kaydetti. Rektör Şevli, konuşmasında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin davetine icabet eden üniversite rektörlerine ve heyetlerine tek tek teşekkür etti.

            Rektör Şevli, konuşmasına şöyle devam etti; “Bölgedeki bütün üniversiteler ile iş birliğine açık olduğumuzu, bu tür toplantıların gerek üniversitemizde gerekse komşu üniversitelerde yapılması için her türlü iş birliğinde olacağımızı belirtmek isterim. Bu amaçla Üniversitemizde kalite güvence sistemi iddiamızı ispat edecek bir yönetim modeli oluşturmayı hedefliyoruz. Bunun da yolu, ‘Kalite Güvence Sistemini’ geliştirmektir. Bu alanda üniversitelerimizin bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaşmalarını diliyoruz. Ben, hepinizin katılımından dolayı tekrar teşekkür ediyorum ve toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum”

REKTÖR ALMA IĞDIR ÜNİVERSİTESİNİ ANLATTI

            Toplantıda bir konuşma yapan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ise, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Hamdullah Şevli’ye teşekkür ederek Iğdır Üniversitesi hakkında tanıtıcı bilgiler verdi. Üniversitenin hayata geçen ve geçmesi planlanan projelerinden, gün geçtikte artan eğitim kapasitesi ve niteliğinden bahseden Rektör Alma, “Kalite Güvence Sistemiyle” ilgili tüm tecrübelerini paylaşmaya hazır olduklarını belirtti. Rektör Alma, konuşmasına Iğdır Üniversitesi’nin sürekli büyüyüp gelişmekte olduğunu vurgulayarak son verdi.

REKTÖR YARDIMCISI ÇELEBİ DE BİR KONUŞMA YAPTI

            Toplantıda diğer üniversitelerin rektör ve rektör yardımcılarının yanı sıra Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Çelebi de bir konuşma yaptı. Rektör Yardımcısı Çelebi, konuşmasında “Kalite Güvence Sistemiyle” ilgili yurtdışı tecrübelerinden ve Kanada üniversitelerinin işleyişinden bahsetti.

Toplantının daha sonraki oturumları, üniversitelerden gelen heyetlerin görüşmeleriyle gerçekleşti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.