REKTÖR ALMA MİRE BİMS VE WİNGS BOYA TESİSLERİNİ ZİYARET ETTİ

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Mire Bims ve Wings Boya tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’da üretim yapan Mire Bims ve Wings Boya tesislerinde incelemelerde bulunarak, firma yöneticileriyle üniversite-sanayi iş birliği çerçevesinde yapılabilecek projeleri görüştü. Rektör Alma’ya, teknik ziyaretlerinde Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı ve İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç Dr. Engin Yener eşlik etti.Mire Bims tesisinde ürünleri inceledi

Hafif hücresel beton, gaz beton ve Ağrı Dağı’ndan çıkan ponza taşıyla ‘bims blokları’ üretilen Mire Bims tesisindeki incelemesinde Rektör Alma, Mire Bims ürünlerini inceledi. Rektör Alma ile Mire Bims yöneticileri, üniversite-sanayi iş birliği çerçevesinde özellikle ponza taşının işlenmesiyle ilgili ortaklaşa gerçekleştirilebilecek projeleri görüştüler. Görüşmede Iğdır Üniversitesi’nin, Mire Bims ürünlerinin test ve analizi ile performans geliştirme süreçlerinde de destek olabileceği belirtildi.

Wings Boya’da laboratuvarları gezdi

Rektör Alma, Doç. Dr. Yener eşliğinde gerçekleştirdiği ikinci teknik ziyarette ise Wings Boya üretim tesisinde incelemelerde bulundu. Boya, dış cephe malzemeleri ve yapı kimyasalları üreten Wings Boya’nın laboratuvarlarını gezen Rektör Alma, üretim süreçleri hakkında bilgi aldı. Tesisi ziyaretinde Rektör Alma’ya, antibakteriyel boya üretimi konusunda da bilgiler verildi.

Intern mühendislere istihdam imkanı

Rektör Alma’nın her iki tesisi ziyaretinde de yetişmiş insan açığı konusu gündeme gelirken, Iğdır Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencilerinin bu firmalarda istihdam edilebilme imkanı hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Rektör Alma, Mire Bims ve Wings Boya tesislerine ziyaretlerini firma yöneticilerine alaka ve misafirperverlikleri için teşekkür ederek noktaladı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.