Rektör Alma, Güney Kore’nin Milli ve Silahlı Kuvvetler Günü Resepsiyonuna Katıldı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma Güney Kore Cumhuriyeti Milli ve Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla Ankara’da bir otelde düzenlenen resepsiyona katıldı.
Resepsiyona, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Belarus’un Ankara Büyükelçisi Andrei Savinykh, Brezilya’nın Ankara Büyükelçisi Eduardo Riccardo Gradilone Neto, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Christopher Cooter’ın yanı sıra çok sayıda diplomatik misyon temsilcisi katıldı.
Resepsiyonda konuşan Choi Hong-Ghi, Türkiye’nin Kore Savaşı sırasında Kore Cumhuriyeti’ni desteklemek için 21 bin asker gönderdiğini hatırlatarak, “Kore halkı, Kore’nin özgürlüğü ve barışı için savaşan Türk askerlerin bu asil fedakârlığını asla unutmadı.” ifadesini kullandı.
Milli ve Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla düzenlenen resepsiyonunun önemine değinen Rektör Alma, “Güney Kore, Türk halkının gönlünde özel bir yere sahiptir. Türk askerleri ve Türk halkı daima Kore halkının yanındadır. Biz, Iğdır Üniversitesi olarak Güney Kore öğrencilerini de aramızda görmek istiyoruz” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.