Rektör Alma, “Bağımlılığa Pas Verme” 1. Sonbahar Futbol Turnuvası Ödül Törenine Katıldı

Yeşilay Iğdır Şubesi tarafından düzenlenen ”Bağımlılığa Pas Verme” 1. Sonbahar Futbol Turnuvası gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi. Turnuvanın ödül törenine; Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Genel Sekreter Nedim Duman, Yeşilay Derneği Iğdır Şube Başkanı Adem Çakmak, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Yoğun ilginin olduğu turnuva finalinde Yeşilay Iğdır Şube Başkanı Adem Çakmak, bağımlılığa dikkat çekmek ve kurumlar arasında kaynaşmayı sağlamak amacıyla bu turnuvayı düzenlediklerini ifade ederek, Yeşilay’ın böylesi organizasyonlarla sağlıklı yaşam kültürünü yaymaya çalıştığını ifade etti.
Turnuvanın ödül törenine katılan ve burada bir konuşma yapan Rektör Alma ise Yeşilay’ın kuruluşundan bu yana insanın bedenine ve ruh sağlığına zarar veren her türlü bağımlılıkla mücadele eden önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek, ülkemiz insanına çok değerli hizmetler verdiğini kaydetti.
Rektör Alma, “Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi daha fazla sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere yönlendirerek ve onlara kendilerini geliştirebilecekleri sevgi, saygı ve hoşgörü dolu ortamlar oluşturmamız gerekiyor. Bu anlamda Yeşilay Iğdır Şubesinin düzenlediği bu turnuvayı önemsiyor, gençlerimize ışık tutmak istiyoruz” dedi.
Turnuvanın final maçı Güzel Sanatlar Lisesi ile Orman İl Müdürlüğü arasında yapılırken, karşılaşma sonunda gülen taraf Güzel Sanatlar Lisesi oldu ve şampiyonluğu elde etti.
Maç sonunda sporculara kupa ve madalya veren Rektör Alma, turnuvaya katılan takımları tebrik etti.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.