Reklam Yıldızı Çocukların Hayalleri de Değişti

f2

THY‘nin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nda yayınlanan son reklam filminin köy sahnesi çekimleri, Antalya’nın Korkuteli İlçesi’nde geçim kaynağı hayvancılık olan İmecik Köyü’nde gerçekleştirildi. 25’inci Kristal Elma Ödülleri’nde ‘En İyi Yönetmen’ ödülü almasıyla tanınan Bahadır Karataş’ın yönettiği filmin diğer sahneleri ise Antalya ve Iğdır havalimanlarında çekildi. Köyden seçilen 4 çocuğun başrolde oynadığı reklam filmi “Türkiye’de uçmadığımız tek bir yer kalsa, dünyada en çok noktaya uçmuşuz ne fayda” sloganıyla yayınlandı ve internette de izlenme rekorları kırdı.

İzleyenleri duygulandıran filmde oynayan biri kız 4 öğrenci, yaşadıkları Antalya’nın Korkuteli İlçesi’nde ilgi odağı oldu. Aynı köyden fotoğrafları çekilen 8 çocuk arasından seçilen 4 çocuk, hem ilgiden hem kamera karşısına geçmekten mutlu. DHA muhabirlerinin köylerinde görüştüğü minik yıldızlar reklam filmini, filmde oynama serüvenlerini ve hayallerini anlattı.

Yönetmen Bahadır Karataş’ın çektiği filmde rol alan İmecik Erkunt Traktör İlköğretim okulu 4’üncü sınıf öğrencileri 10 yaşındaki Elvan Büyükkursak, aynı yaşlardaki sınıf arkadaşları Oğuzhan Yavuz ve Nihat Küçükkursak ile 2’nci sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Kerim Ardıç, Korkuteli’nin büyükşehir yasası kapsamında kapanarak mahalleye dönüşen İmecik Köyü’nde yaşıyor. Birkaç deneme çekiminin ardından geçen mart ayında çekilen filmdeki oyunculuk yetenekleriyle dikkati çeken çocuklar, köyde ve okulda gördükleri ilgiden oldukça memnun. Televizyonda yayınlandıktan sonra internette de fenomen olan reklamın küçük yıldızları, filmden sonra hayallerinin de değiştiğini anlattı.

ÖNCE OYUNCU SONRA ÖĞRETMEN OLMAK İSTİYOR

            Sürekli ilgi gördüklerini anlatan çocuklardan Elvan Büyükkursak, filmden sonra öğretmenlik hayalini oyunculuğun sonrasına ertelediğini söyledi. Çekimler sırasında çok yorulduklarını ve üşüdüklerini belirten Elvan, şöyle konuştu: “Önce köyden 8 çocuğun fotoğrafını çektiler. Bu fotoğrafları bir sürü adama gösterdiler. Sonunda bizi beğendiler. Arkadaşlarımla birlikte çok güzel oynamışız. İstanbul’a gittik, akvaryuma, Sultanahmet’e gittik, sinemaya gittik. Bundan sonrası için de film çekmek istiyorum. Reklamlarda oynamak istiyorum. Biraz daha büyüyünce filmleri çektikten sonra öğretmen olmak istiyorum.”

Çekimlerden sonra kendilerine hediye olarak tablet bilgisayar, bisiklet, kalem, defter, çanta, ayakkabı aldıklarını anlatan Elvan, “THY’nin başka çekimleri olursa ve bizi çağırırlarsa yine oynarım” dedi.

Uçağa ilk kez bindiğini belirten Elvan, şöyle devam etti: “Daha önce hiç uçağa binmemiştim. Uçağa binme hayalleri kuruyordum ve bindim. Çok güzel bir şeymiş. Başta biraz korktuk ancak çok zevkliydi.”

Elvan’ın annesi Döndü Büyükkursak da kızının evde artık oyuncu edasıyla dolaştığını ve oyuncu gibi davrandığını söyledi. Döndü Büyükkursak, THY’nin başka reklam çekimleri için Elvan’a gelecek tekliflere olumlu yanıt vereceklerini belirtti.

‘ÇOK DA GÜZEL OYNAMIŞIZ’

Reklamda uçağa selam veren Kerim Ardıç da artık tek hayalinin pilot olmak olduğunu söyledi. Reklam yayınladığında kendisini televizyonda gördüğü zaman çok heyecanlandığını söyleyen Kerim Ardıç, “Televizyondaki görüntümüzü çok beğendim. Çok da güzel oynamışız. Herkes beğendi. Reklam çekmek zor değil iyi bir şey. Köyümüzde çok ünlü olduk. Okulda öğretmenlerimiz, arkadaşlarımız bizimle fotoğraf çektirdi. Çok ilgi görüyoruz” diye konuştu. Reklam sayesinde ilk kez uçağa bindiklerini yineleyen Kerim, havalanırken korktuğunu söyledi. Tekrar reklam filminde oynamak isteyip istemediği sorusunu da Kerim, “Oynamak isterim. İyi bir yönetmenimiz vardı. Çekimler zor olmadı” yanıtını verdi. Kerim’in dedesi Alim Ardıç, THY’nin reklamında oynayan torunuyla gurur duyduğunu dile getirdi. Ardıç, ayrıca THY’nin Almanya ve Fransa’da gerçekleştireceği reklam çekimleri için tekrar çocuklara teklifte bulunduğunu belirtti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.