Proje Hazırlama Eğitimi Sertifikaları Verildi

 

lIğdır Valiliği kamu kurumlarının proje kapasitelerini arttırmak amacı ile kurumların

Bünyesinde kurulan proje ekipleri eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazandılar.

Iğdır polis evinde düzenlenen sertifika töreninde konuşan Vali yardımcısı Muhlis Arslan, Gelişen ve değişen dünya düzeninde yeni proje ve fikirlere ihtiyaç vardır. Bu kapsamda valilik olarak kamu kurumlarında proje hazırlayacak ekipler kurduk. Bu ekipler kurstan geçirildi. Iğdır’ımıza ve ülkemize faydalı olacak projeler hazırlayacaklardır.  Amacımız kurumları proje hazırlayabilen ve yürütebilen kurumlar haline getirmektir. Bu anlamda 2016 yılının Iğdır için proje yılı olabileceğini düşünmekteyiz. Bunun nedeni ise kurumlarda proje hazırlamasını bilen personelin bulunmamasıdır. Bu problemi ortadan kaldırmak için proje Hazırlama Eğitimi Düzenlenmişti. Başarılar dilerim” dedi.

Vali yardımcısı Bilgehan Karanfil de kursa katılanları tebrik ederek “Bu çalışma inşallah amacına ulaşır. Güzel projeler ortaya çıkar. Kaliteli, nitelikli projelerle topluma faydalı olunur.”şeklinde konuştu.

Daha sonra sertifikalar Vali yardımcısı Muhlis Arslan, Bilgehan Karanfil ve Sami Çermik tarafından verildi. Proje hakkında bilgi veren  AB ve Dış İlişkiler Bürosu Proje Uzmanı Abdulselam Taluk, Proje SERKA İl Koordinatörü Burak Aydoğdu, SODES Proje Uzmanı Oğuz Yılmaz; “bu ekiplerin ulusal ve uluslar arası kaynakların açmış olduğu  proje teklif çağrılarına proje hazırlayabilecek seviyeye getirilmesi planladık” dediler.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.