Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’dan ‘Kıbrıs Barış Harekâtı’ Mesajı

            Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Kıbrıs Barış Harekâtının 45. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, “Türkiye; 20 Temmuz 1974’te Kıbrıs Barış Harekâtı ile Kıbrıs Türk Halkı’nın var olma mücadelesini desteklemiş, tarihsel hak ve sorumluluklarını yerine getirmiş, getirmeye de devam edecektir.” dedi.

            Rektör Alma, günün anlam ve önemiyle alakalı mesajında şunlara değindi. “Kıbrıs Türk halkının yıllardır mücadelesini verdiği davasından asla taviz vermeden hürriyet ve istiklalini muhafaza edeceğini, meşru haklarından vazgeçmeden her türlü badirenin üstesinden gelebilecek güce, azim ve iradeye sahip olduğunu tüm dünyaya ispatladığı Barış Harekâtı’nın 45. yıl dönümünü büyük bir gururla idrak etmekteyiz.

            Kıbrıs Türk’ünün varlığını muhafaza etme adına sürdürdüğü kararlı mücadelesinin bugün ve gelecekteki en büyük teminatı olan ülkemiz, bu tarihi vazifeyi en iyi şekilde yerine getirecek kararlılık ve kudretiyle, Barış Harekâtı vesilesiyle Ada’da tesis edilen istikrar ve huzurun güvencesi olmaya devam edecektir.

            Bu duygu düşüncelerle ‘Kıbrıs Türk Halkı’nın Barış ve Özgürlük Bayramı’nı şahsım ve Iğdır Üniversitesi adına en kalbi hislerimle kutlar, bu mücadelede canlarını feda eden, her biri kahramanlık abidesi olan şehitlerimizi rahmetle ve minnetle; gazilerimizi şükranla ve hürmetle yâd ederek Kıbrıslı Türk kardeşlerimize refah ve esenlik dileklerimi arz ederim.” Şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.