Polis Kaçak Keklik Avcılarını Avladı

IĞDIR’IN TUZLUCA İLÇESİNDE POLİSİN YAPTIĞI YOL KONTROLLERİNDE KAÇAK KEKLİK AVCILIĞI YAPTIKLARI BELİRLENEN 3 KİŞİ HAKKINDA İDARİ PARA CEZASI KESİLDİ. (İHA/IĞDIR-İHA)

Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde polisin yaptığı yol kontrollerinde kaçak keklik avcılığı yaptıkları belirlenen 3 kişi hakkında idari para cezası kesildi.

Edinilen bilgiler göre, D-80 Karayolu üzerinde Kars istikametinden gelen aracı durduran Tuzluca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, araç içerisinde 8 adet kafes içinde canlı mühre olarak kullanılan kınalı keklik ve doğadan yakalanan 6 adet kınalı keklik ile çok sayıda kaçak avcılıkta kullanılan tuzak ele geçirdi. 16 adet kınalı kekliğe ve kaçak avcılıkta kullanılan tuzaklara el koyan ekipler, kaçak avcılık yaptıkları belirlenen N.K. (62) , N.E. (49), V.C. (47) haklarında; 4915 Sayılı Kara Avcılığı ve 2015-2016 MAK gereğince 4 bin 458 TL idari ve 6 bin 100 TL tazminat para cezası olmak üzere toplam 10 bin 558 TL para cezası kesildi.

El konulan keklikleri emniyet yetkililerinden teslim alan Orman ve Su İşleri Iğdır İl Şube Müdürü Mete Türkoğlu burada yaptığı açıklamada, av ve yaban hayatını her yönüyle destekleyen Tuzluca Kaymakamı ve İlçe Emniyet Müdürü ve personellerine teşekkür ettiklerini belirtti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.