Polis Haftası Etkinliklerle Kutlandı

 

Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü’nce 10 Nisan polis günü düzenlenen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

            AK Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, Vali Ahmet Turgay Alpman, Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Turan ve Emniyet Müdürü Orhan Çevik’in katıldığı hükümet konağı önünde Atatürk anıtına çelenk sunulması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

            Ardından konuşan Emniyet Müdürü Orhan Çevik, 172 yıllık geçmişi olan köklü bir kurumun mensubu olmaktan gurur duyduğunu söyleyerek; “polis haftası dolayısı ile emniyet müdürlüğümüzü ziyaret eden tüm ziyaretçilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca fedakârca ilimizde görev yapan meslektaşlarıma sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür diliyorum. Türk polisi her zaman vatanının, milletinin, bayrağının yanında olmuş ülkenin bütünlüğü, huzuru için canla başla çalışmaktadır. Başta FETÖ, PKK, DEAŞ gibi terör örgütlerine karşı mücadelemiz sürmektedir. Bunun yanında Iğdır’da yaşayan vatandaşlarımızın asayiş ve güvenliği için çalışmalarımız devam etmektedir. İlimiz polislerimiz ve vatandaşlarımız sayesinde Türkiye’nin onuncu en huzurlu ilidir” dedi.

            Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Turan da yaptığı kısa konuşmada; “her zaman polis teşkilatıyla birlikte adaletin sağlanması için çalışıyoruz. Ve bu çalışmalarda mesai kavramı olmadan adalet ve huzuru ön planda tutuyoruz. Ülke bütünlüğü için, vatanın huzuru için canları pahasına çalışan tüm polislerimizin polislerin gününü kutluyorum” dedi.

            Daha sonra Polis haftası nedeniyle şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Milletvekili Nurettin Aras, Vali Ahmet Turgay Alpman ve Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Turan tarafından verildi.

 

                                              KAYNAK: İLGİLİ KURUM

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.