PKK, Karakoyunlu’da 1 Polisi Şehit Etti

 88

Iğdır’ın Karakoyunlu İlçesi’nde PKK’lılarla çıkan çatışmada bir polis memuru şehit olurken, bölgede operasyon başlatıldı.

Karakoyunlu İlçesi’ndeki bir pastanede poğaça yiyen iki şüpheli, vatandaşlar tarafından Karakoyunlu Emniyet Amirliği Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli polis memuru Olgun Kurbanoğlu’na bildirildi. Motosikletle şüpheli iki kişiyi takibe alan Kurbanoğlu, önce ‘dur’ ihtarında bulundu. İhtara silahla karşılık verilmesiyle çıkan çatışmada polis memuru Kurbanoğlu ile bir PKK’lı yaralandı.

Çevredeki vatandaşların özel araçla Iğdır Devlet Hastanesi’ne kaldırdığı polis memuru Kurbanoğlu tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ağrı Dağı istikametine kaçtıkları belirlenen biri yaralı iki PKK’lının yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

Görgü şahitlerinden Kaya S., pastanede poğaça yiyen iki kişinin durumundan şüphelenen bir gencin polis memuru Olgun Kurbanoğlu’na durumu anlattığını ve bu nedenle polisin motosikletle onları takip ettiğini belitti. Kaya S.; “onları takip eden polis bizim yanımızdan geçerken selamlaştık. Bizden ayrıldıktan beş dakika sonra silah seslerini duyduk. Öğrendiğimiz kadarı ile polis bunları yere yatırıyor onlardan biri ateş ederken, kendisi de karşılık veriyor ve yaralanıyor. Buradaki iki kişi polisi hastaneye götürüyor” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.