PKK ile Asker Arasında Çatışma Çıktı

44

Geçtiğimiz gün PKK, Iğdır’da yolu kapatarak askere ateş açtı. Askerlerin açılan ateşe karşılık vermesi ile kısa süreli çatışma yaşandı.

Iğdır’da bir grup PKK üyesi, yolda seyreden araca ateş açarken, bölgeye gelen jandarma unsurlarına da roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, olayın Pazartesi akşamı saat 21.30 sıralarında merkeze bağlı Kavaktepe Mahallesi Pamuk Geçidi mevkisinde yaşandığı belirtildi. Açıklamada; “bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından Pamuk Geçidi mevkiinde bir çekiciye uzun namlulu silahlarla ateş edilmek suretiyle Iğdır-Ağrı Doğubayazıt karayolu trafiğe kapatılmıştır” denildi.

Olaya müdahale eden jandarma unsurlarına PKK mensupları tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunulduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Terörist ateşlerine unsurlarımız tarafından derhal ateşle karşılık verilmiş ve unsurlarımız tarafından açılan karşı ateşleri üzerine terörist ateşleri kesilmiştir. Söz konusu silahlı saldırıda, herhangi bir zayiat meydana gelmemiş olup, bir araçta maddi hasar meydana gelmiştir. Olayla ilgili olarak adli tahkikat başlatılmıştır.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.