PKK, Bir Tır Yaktı Bir Araca El Koydu

p4

Iğdır-Nahçivan karayolunda araçları durduran silahlı bir grup, 1 TIR’ı yaktı, olay yerinde bir ticari aracı alıkoyarak kaçtı.

PKK’lılar Iğdır Doğubayazıt Karayolu 20. kilometresinde bulunan Kavaktepe köyü yakınlarındaki Pamuk Dağı geçidinde durdurdukları Özel bir firmaya ait 76 DH 887 plakalı Tır’ı yaktı. Olay Saat 21.30 sıralarında meydana geldi. Iğdır’dan aldığı Çimento yükünü alan Ankara Nüfusuna kayıtlı 53 yaşındaki Yücel Ağaören Türkmenistan’a götürecekti. Ellerinde uzun namlulu silahların olduğunu söyleyen Ağaören olayı şöyle anlattı.

Ben 21.30 sıralarında buraya geldim 5 kişilik PKK’lı gurup aracımı durdurarak yolu kapattıktan sonra beni aşağıya indirdiler beni arabanın yanından uzaklaştırdılar, Gelen ve giden araçları durdurdular yaklaşık 100 araç oldu.5 kişiydiler ama dağda başkaları da vardı ellerinde keleş vardı, Bize biji PKK sloganı attırdılar. İsimleri Türkçe konuşan PKK’lılar genel olarak Kürtçe konuştular dedi. Tır şoförü Yücel Ağaören PKK’lıların 15 kişinin isimi sorarak tanıyıp tanımadıklarını sorduğunu söyledi bu kişilerin CHP’li MHP’li ve AKP’li olduklarını tanıyor musunuz ya da içinizde varmı diye sorduklarını belirtti. İçinizde Polis Asker varmı diye sordular bizde yok dedik. Başka arabalarda vardı başka bir otomobilden benzin çekerek Tırı ateşe verdiler dedi. Görgü tanıkları olay yerine gelen güvenlik güçlerine ateş açıldığını ve güvenlik güçlerininde karşılık vermesi üzerine kısa süreli çatışma çıktığını söylediler.PKK’lılar durdurdukları araçların kontak anahtarlarını aldı.Yanan Tır Çekici ile yoldan kaldırıldı.Polis ve Jandarma yolu Trafiğe kapatarak geçişlere izin vermedi.Olay yerinde çok sayıda araç mahsur kaldı.Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.