Paralel Yapının Bir Okulu ve Bir Dershanesi Kapatıldı

igdir

Iğdır da “Paralel Devlet Yapılanması”na yönelik bir süre önce iki dershane ve bir özel okulda arama yapılmasının ardından Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yapılan denetim sonucu bir özel okul ile bir dershane geçici olarak kapatıldı.

Edinilen bilgiye göre vatandaşlardan gelen şikâyet üzerine Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Özel İbrahim Avcı İlköğretim Okulu ile FEM Dershanesinde yapılan denetim sonucunda; “uygunsuz olarak, olur olmadan eğitim ve öğretim yapmak ve eğitime uygun olmaması, eğitime uygun olan yerlerin eğitim dışında tutulması, öğrencilerin eğitime uygun ortamda eğitim görmemesi” nedeniyle Özel İbrahim Avcı İlköğretim Okulu 6 Ağustos tarihinden itibaren 2 ay, FEM dershanesi ise bir ay süreyle kapatıldı.

Bilindiği gibi bir süre önce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de, Söğütlü Mahallesi’ndeki FEM ve Pianalitik dershaneleriyle, Emek Mahallesi’ndeki Özel İbrahim Avcı İlk ve Ortaokulu’nda inceleme başlatmıştı. Zırhlı araçlarla yoğun güvenlik önlemleri altında yürütülen operasyonda, özel okul ve dershanelerdeki bazı dokümanlar ile bilgisayarlar incelenmişti.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.