Paralel Şüphesi Haberimizin Detayları

1 (7)1 (6)

1 (8)1 (2)

            17.06.2016 tarihinde gazetemin sürmanşetinden “Aile Müdürlüğü’nde Paralel Şüphesi” başlığı adı altında bizzat şahsım tarafından bir haber kaleme alındı. Haberde; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sefer Coşar ve aynı kurumun personellerinden Ulaş Arastaman’ın (önceki haberimizde U.A. şeklinde belirtmiştim. Ulaş Arastaman savcılığa müracaat ederek kimliğini açıkladıktan sonra ismini kodlama gereği duymuyorum) Paralel Devlet Yapılanması (PDY) ile bağlantılarının olduğu hakkında ciddi delillerin ve şüphelerin olduğunu ifade etmiştim.

            Haberin yayımlanmasından sonra haberde adı geçen kişiler tarafından kamuoyunu aydınlatmak adına herhangi bir basın açıklaması yapılmadı. Geçtiğimiz gün emniyete davet edildiğimde ilgili kişilerin “basın yoluyla hakaret” gerekçesiyle şahsım hakkında şikâyetçi olduklarını ve haberin asılsız olduğunu iddia ettiklerini öğrendim.

            Gazetecilik mesleği gereği, herhangi bir konuda önceden araştırma yapmadan, bilgi ve belgeleri inceleyip araştırmadan haber yapmanın gerek kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına ve gerekse gazetecilik etiği açısından doğru olmadığı kanaatindeyim. Bu sebeple diğer haberlerimiz gibi bu haber de bazı belgeler ve deliller ışığında tarafımca kaleme alınmıştı. Emniyet yetkililerine de teslim ettiğim gibi kamuoyunun aydınlatılması adına önceki haberimizle ilgili elimde bulunan bilgi ve belgeleri gerek gazetecilik adına ve gerekse vatandaşlık görevi adına buradan açıklama gereği duyuyorum. Haberle ilgili belgelerinin tamamına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

            Bu belge ve deliller ışığında Sayın Ulaş Arastaman’a soruyorum:

  1. Yukarıda gördüğünüz, “Akiller ve rezillikleri”, “anti tayyip Erdoğan” ve buna benzer daha birçok sayfadan yapılan, Sayın Cumhurbaşkanı ve hükümet aleyhine hakaretler içeren paylaşımlar sizin kişisel Facebook hesabınızdan yapılmamış mıdır?
  2. Aşağıda bulunan okul karnesi 17-25 Aralık operasyonlarının yapıldığı sırada İbrahim Avcı Ortaokulu’nda okuyan oğlunuza ait değil midir? Oğlunuz halen daha bu okulda eğitim almıyor mu?
  3. Sosyal Hizmetler Merkezi müdürlüğüne atandığınızın aynı günü neden ailevi sorunlar bahanesiyle istifa ettiniz? İstifanızın asıl sebebi ilgili kurumlar tarafından paralelci şüphesi taşımanızdan mı kaynaklanmıştır?

            Ayrıca Ulaş Arastaman ile birlikte şikâyetçi olan Sefer Coşar’a da soruyorum:

  1. İbrahim Avcı Ortaokulu’nda gönüllü olarak 2011 ve 2012 yıllarında özel karate hocalığı yapmadınız mı?
  2. İl müdürlüğü görevine atanmanızda bu okulda gönüllü karate hocalığı yapmanızın etkisi olmadı mı?
  3. Aile ve Sosyal Politikalar Eski İl Müdürlüğü yapan ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Özgür Turhan ile yakınlığınız nedir? İl müdürlüğüne atanmanız esnasında kendisi size referans olmuş mudur?
  4. Hakkında bu kadar ciddi paralel kalıntılar bulunan Ulaş Arastaman’ın Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü’ne getirilmesi için özellikle referans olmadınız mı?

            Buradan yayınlamış olduğumuz bilgi ve belgelere dayanarak, ilgili adli ve idari kurumlara buradan suç duyurusunda bulunuyorum. Adli makamların konuyla ilgili soruşturma yapmalarını ve kamuoyunu bilgilendirmelerini gerek şahsım ve gerekse kamuoyu adına talep ediyorum.

            Kamuoyuna saygılarımla bildiririm.

MEHMET TOKA

1 (1)

1 (4)1 (9)

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.