Özel Yıldız Anadolu Lisesi Törenle Hizmete Açıldı

xx

Iğdır Alikamerli Mahallesi’nde kurulan Özel Yıldız Anadolu Lisesi eğitim-öğretime başlamak için hizmete açıldı.

Açılışa Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Gelal, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, siyasi parti temsilcileri, öğrenci velileri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasından sonra bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Gelal; “özel okulların açılması eğitim ve öğretime büyük katkı sağlayacaktır. İş adamlarımızı bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Bu yıl TEOG sistemiyle birçok öğrencimiz adreslerin uzak bir okula gönderildi. Bu özel okullar sayesinde biraz rahatlama yaşanacak. Bu da eğitim seviyesinin artması demektir. Bu okulu ilimize kazandıran iş adamlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit’in kısa konuşmasından sonra okulun Müdiresi Derya Taşkınsu Pamuk yaptığı konuşmada; “2014-2015 eğitim öğretim yılında eğitime başlayacağımız Yıldız Anadolu Lisesi’nin açılış kokteyline hoş geldiniz. Yoğun bir emek harcayarak Iğdır’ın eğitim ve öğretimine yeni bir soluk sağlamak adına başlamış olduğumuz bu projeyi hayata geçirmenin mutluluğu içindeyiz. Okulun yapılmasında destekte bulunan iş adamı Fahrettin Balamir’e teşekkür ediyoruz. Yıldız Eğitim Kurumları önümüzdeki yıllar içerisinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve meslek yüksekokulu olarak yoluna devam edecek. Amacımız Yıldız Koleji’ni bölgenin en iyi eğitim kurumu haline getirmek olacaktır” dedi. Daha sonra Açılış yapıldı.

Özel Yıldız Anadolu Lisesi’nde 30 öğretmen 10 personel olmak üzere toplam 40 kişi hizmet verecek. Okulun ders saati sabah 8’de başlayacak akşam 18’de bitecek. 5 katlı okulda 400 öğrenci eğitim görecek. Okulda ayrıca kapalı ve açık spor salonu, tenis sahası, basketbol sahası bulunmaktadır. Yıldız kolejinde öğrenciler ücretsiz servis ve öğlen yemeğinden faydalanacak. Toplam 5 bin metrekare alana kurulan okulda okuyacak öğrencilerin tamamı devlet teşvikinden yararlanacak.

za

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.