Özel Sporcularımızdan Bir İlk

h2

Sporcularımız Antalya’dan Başarıyla Döndüler

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından 26-28 Mart 2014 tarihleri arasında Antalya ilinde düzenlenen Özel Sporcular Atletizm bölge şampiyonasına ilimizi temsilen katılan 4 Özel sporcumuz büyük başarı göstererek derece yaptılar.

Atletizm branşında ilk kez yarışmaya katılan özel sporcularımız; kızlar 100 metrede 1.lik, kızlar uzun atlamada 1.lik, kızlar 200 metrede 2.lik ve erkekler gülle branşında 3.lük alarak ilimizi gururlandırdılar.

Müsabakaya Özel sporcular Antrenörü Semra ÖZDEMİR tarafından aylar öncesinden hazırlanan sporcularımız, gösterdikleri başarıyla diğer özel sporcularımıza örnek oldular.

Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Kasım AYDOĞDU’yu ziyaret eden sporcularımız İl Müdürlüğü tarafından kendilerine verilen destek için teşekkür ederek, mutluluklarını paylaştılar.

Kasım AYDOĞDU yaptığı konuşmasında bu özel sporcularımızın il dışındaki ilk başarısıdır, bundan sonra da sporcularımızın diğer branşlarda da başarılı olmalarını umut ediyoruz dedi.  Aydoğdu imkân verildiğinde engelli sporcularımızın da başarabileceklerini görmekteyiz. Engelli sporcularımızın toplumla bütünleşebilmeleri ve kendilerini mutlu hissedebilmeleri için bu tür faaliyetler çok önemlidir. Bedensel, zihinsel, görme ve işitme engelli sporcularımıza ulaşarak onların bu tür faaliyetlerden faydalanmalarını sağlamak için çalışmalarımız devam etmektedir dedi.

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.