Özel Mediza Hastanesi İmkânlarını Geliştiriyor

Can Holding bünyesinde Doğubayazıt’ta faaliyet gösteren Özel Mediza Hastanesi, bulunduğu bölgede ayrıcalıklı bir hastane olmak için son teknoloji sağlık hizmetlerini kullanmaya devam ediyor.

            Geçtiğimiz gün Can Holding Sağlık Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Can başkanlığında yapılan basın toplantısında; hastanede son olarak hizmete sunulan yeni doğan yoğun bakım ünitesi ile ilgili bilgiler verildi. Can Holding Sağlık Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Can, Hastane Başhekimi Hamit Bozyiğit ve Yeni Doğan Yoğun Bakım Kordinatörü Erkan Aydın tarafından yapılan açıklamada hastane ile ilgili şu bilgilere yer verildi:

            “Hastanemiz  5000 m2 alanda kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Kurulduğu günlerde, 9 uzman kadrosu, 25 Hasta Yatağı, 5 erişkin yoğun bakım, 2 yeni doğan yoğun bakım olarak  faaliyet gösteren hastanemiz, 2017 yılı içerisinde mevcut kadro ve yatak sayısında büyümeye gitti. Bugün hastanemiz  17 uzman kadrosu, 40 hasta yatağı, 20 yeni doğan yoğun bakım ünitesi, 5 erişkin yoğun bakım ünitesi olarak büyük bir ilerleme kaydetmiştir.

Hastanemizin 2017 yılı içerisinde yeni doğan yoğun bakım ünitesi ve radyoloji bölümü görüntüleme ve ultrasonografi , 1,5 tesla kapalı MR  ve   hastane içi bazı alanların büyümesi için toplam 7,5 milyon tl yatırım yapılmıştır.

2017 istihdam planması yapılarak mevcut çalışan personel sayısına ek olarak yılın ilk dönemi için 40, 2. Dönemi içinde 40 toplamda  80 personel alımı yapılmıştır.

Yeni açılan yeni doğan yoğun bakımımız 20 küvöz’lü olup 8 adet 3. Seviye 6. Adet 2. Seviye 6 adet 1. Seviyeden oluşmaktadır. Tıbbi cihaz donanımı açısından üst seviyede olan yenidoğan yoğun bakımımız ağrı merkez ve ilçeleri Iğdır merkez ve ilçeleri kars ve Ardahan illerine hizmet verebilecek kapasitede dizayn edilmiştir.”

Artık sağlık alanında birçok ihtiyacı karşıladıklarını belirten hastane yönetimi, bölge vatandaşlarının Erzurum veya Van gibi uzak şehirlere gitmelerine de gerek kalmadığını ifade ettiler. Ayrıca basın toplasında konuşan Cemal Can, önümüzdeki zamanda Iğdır’da da bir yatırım yapmayı plânladıklarının müjdesini verdi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.