Özel Iğdır Diş Sağlığı Polikliği’ne CAD/CAM Sistemi Kuruldu

0

 Özel Iğdır Modern Ağiz ve Diş Sağliği Polikliniği Hasta başında bilgisayar destekli dijital ölçü alma, CAD/CAM metodu ile tek seansta Porselen Bloklar kullanarak full seramik kron, inlay, onlay ve lamina’lar tek seansta yapılarak hizmet ağını genişletti.

CEREC 3D CAD/CAM SİSTEMİ İLE NELER YAPILABİLİR?

 DT Mikail ÖMERGİL, bilgisayar destekli dijital ölçü alma, CAD/CAM  metodu ile ilgili şunları kaydetti.; Porselen kaplamalar, porselen inlay, onlay ( Üstün dayanıklılık ve estetiğe sahip dolgu ), porselen köprüler ve laminalar yapılabilmektedir.

Hastalarımıza yapılan muayenede, Cerec diş tasarım sisteminin avantajları

Tek randevuda tedavi,

Tüm tedavi sürecinin kontrol edilebilmesi, Geçici protezlere gereksinim duyulmaması, Hızlı üretim ve çabuk kullanım, Ölçü kaşığı kullanmadan hasta ağzından dijital görüntü alımı, Etkin ve kararlı maliyet,

Garantili Sterilizasyon güvenliği,

Son derece estetik metalsiz tam porselen restorasyonlar

Geniş materyal seçiminden, bahsedilir.

Cerec Restorasyonu Aşamaları:

Öncelikle dijital kamerayla 3 boyutlu ölçü alınır.

 Yapılacak olan diş, ölçü aşamasından sonra 3 boyutlu olarak, hastanın beklentilerine ve ağzın anatomik yapısına uygun olarak tasarlanır ve ekranda yerine yerleştirilir. Diş hekimi isterse, estetik olarak değişiklikler yapabilir.

Programın hazırladığı diş kesilmek üzere kazıma ünitesine gönderilir. Renk belirleme cihazıyla hastanın diş rengi tesbit edilir. Diş rengine uygun blok seçilerek cihaza yerleştirilir.  Tek diş 10 dakika içinde mikronluk hassasiyetle üretilir. Son olarak, dişin makyajı ve cilalanması da 10 dakika sürer, aynı seansta hastanın ağzına takılır. Geçici diş uygulaması da bu süreçte ortadan kaldırılmış olur ve zaman tasarrufu sağlanır.”şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.