Özel Harekât Polisleri Afrin’e Uğurlandı

İl Emniyet Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü emrinde görevli polisler; Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütleri PKK/PYD ve DEAŞ’a yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nda görev almak üzere dualar eşliğinde bölgeye uğurlandı.
Duygu yoğunluğunun yaşandığı program; saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayarak, konuşmaların yapılması, Polislerimiz için kurban kesilmesi ve İl Müftüsü Cüneyt Kulaz tarafından dua okunması ile devam ederek, konvoyun uğurlanmasıyla son buldu.
Programda konuşan ve terörle mücadelede güvenlik güçlerimizin üstlendiği görevin önemine değinen Vali Enver Ünlü,; ”Emniyet Teşkilatımızın güzide mensupları; Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin kuzeybatısında gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekâtı; bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla başarılı bir şekilde icra ediliyor. Hepiniz Zeytin Dalı Harekâtında sizlere verilecek bu göreve gönüllü olarak gitmek istediniz.
Emin olun ki sizdeki bu istek bizim için çok özel ve çok derin bir anlam ifade ediyor. Bu ruh, bu inanç Türkiye’nin olağanüstü gücüne, yüce kararlılığına ve ölmez varlığına en belirgin kanıttır. Kıymetli vatan evlatları; yeri geldiğinde bu ülke üzerinde hesabı olanlara karşı her birinizin yeni Fethi Sekinler, Ömer Halisdemirler, Bülent Aydınlar ve Bülent Yurtsevenler ortaya çıkaracağını biliyoruz. Ne mutlu sizlere ki tarihi şan ve şeref ile dolu bir milletin torunları olarak bugün yeniden mazlumların yardımına koşacak, Türkiye Cumhuriyeti devletinin şefkatini tüm dünyaya gösterecek ve halkımızın güvenliğini tehdit eden teröristlere Mehmetçikle el ele vererek dur diyeceksiniz.
devamı 8’de

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.