Otobüste Kaçak Sigara ve Alkollü İçecek Ele Geçirildi

IĞDIR’DA KAÇAK SİGARA VE ALKOLLÜ İÇECEK OPERASYONU

Iğdır’da, jandarma ekiplerince durdurulan bir yolcu otobüsünde yapılan aramada, piyasa değeri yaklaşık 10 bin lira olan gümrük kaçağı sigara ve alkollü içecek ele geçirildi.

Kaçakçılıkla mücadele kapsamında bir çalışma başlatan Iğdır Jandarma Komutanlığı ekipleri, yolcu otobüsü vasıtasıyla İstanbul’a kaçak sigara ve alkollü içecek götürüleceği bilgisine ulaştı. Bunun üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, İstanbul’a hareket eden bir yolcu otobüsünü Tuzluca ilçesi girişinde durdurdu. Otobüsün bagaj bölümünde yapılan aramalarda, yolculara ait çok sayıda valizin içinde zulalanmış 3 bin paket gümrük kaçağı sigara ve 36 şişe çeşitli markalarda alkollü içecek bulundu. El konulan kaçak malların piyasa değerinin 10 bin lira olduğu öğrenilirken, valizlerin sahibi olan Azerbaycan uyruklu Fazila Nasırova ve Nubora Naciyeva isimli kadınlarla onlara yardım eden Ömer D. gözaltına alındı.

Kadınlar, gerekli işlemlerin ardından sınır dışı edilirken, Ömer D. ise çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.