Osman Toka’dan Polis Haftası Mesajı

 

 “Gecesini gündüzüne katarak 24 saat toplumun huzur ve güvenliği için durmadan çalışan emektar polislerimiz, ülkemizin dört bir tarafında bu zor ve onurlu görevi büyük bir özveriyle, sevgiyle yerine getirmeye çalışmaktadırlar. 

            Polislerimiz, devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getirmektedir. Geçirdiğimiz zor günlerde de fedakârca mücadele ederek vatanımızın ve milletimizin bölünmezliği uğruna gerektiğinde şehit de olmuşlardır.

            Ülkemizdeki huzur ve güven ortamının sağlanmasında da büyük rol üstlenen emniyet mensuplarımızın görevleri; oldukça meşakkatli, bir o kadar da sorumluluğu yüksek ve dikkat isteyen bir meslektir.

            10 Nisan 1845’te kurulmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kurumlarından biri olan Türk Polis Teşkilatımızın 172. kuruluş yıl dönümünde şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyor; halkımızın emniyeti için gece gündüz demeden çalışan tüm polislerimizin Polis Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.