OSB 2013 Yılı Son Toplantısı Vali Ahmet Pek’in Başkanlığında Gerçekleştirildi

Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti 31 Aralık 2013 Salı günü Vali Ahmet Pek,  Başkanlığında son kez toplandı.

Toplantıda 2013 yılının genel değerlendirmesi yapılarak, 2014 yılı için planlanan projeler görüşüldü. Iğdır’ın ekonomik ve sosyal yönden gelişimi için OSB’nin önemine bir kez daha vurgu yapan Vali Ahmet Pek, “Bilindiği üzere Organize Sanayi Bölgemizin birinci etabını bitirdik. OSB’nin elverişli avantajları, konumu, altyapısı, farklı sektörlere ev sahipliği yapması ve hızla gelişmesi şüphesiz Iğdır ve Bölge için önemli bir gelişmedir. 2010 yılında faaliyete geçen Organize Sanayi Bölgemiz, oldukça genç olmasına rağmen diğer bölge illerine göre hızlı bir gelişim göstermektedir. Başta birçok sorun olmasına rağmen el birliği ile sorunları çözüme kavuşturduk ve bugün geldiği nokta da memnuniyet vericidir. Ama bu ‘biz tamam olduk, bununla yetineceğiz’ anlamına gelmemelidir. Daha yapılacak çok iş var. Bundan sonrası için çalışmalarımızla sanayi bölgemizi bir adım daha ileriye götürmek hedefindeyiz. İkinci etabın alt yapı çalışmaları hızlı bir şekilde devam etmekte olup, planlanan süreden erken bitirilmesi öngörülmektedir. İlimizdeki Organize Sanayi Bölgesinin, ülkemizdeki diğer benzer bölgeler arasında markalaşarak, farklılık göstermesi yönünde çalışmalar yapmalıyız. 2014 yılında amacımız bu olmalıdır.” dedi.

İyi bir tanıtım ve Iğdır OSB’nin cazip imkanlarının tam manası ile anlatıldığı takdirde yatırımcıların vazgeçemeyeceği bir yer olduğunu belirten Vali Pek, burayı tercih etmeyen iş adamlarının hangi fırsatları kaçırdığının bildirilmesi gerektiğini belirtti.

Daha sonra Organize Sanayi Bölge Müdürü Hakan Aras’ın sunumu ile devam eden toplantı, görüş ve temennilerin alınması ile sona erdi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.