Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan Iğdır’da Bir İlk

YY

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ülke genelinde yürüttüğü orman köylerinde yaşayan vatandaşlara destek verme ve gelir düzeylerini artırma faaliyetlerini Iğdır’da da başlattı.

Bakanlık tarafından orman köylerinde yaşayanların sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla geliştirilen projelerin uygulama çalışmalarına Iğdır’da da başlandı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nce (OGM) bu yıl ilk kez orman köylerini destekleme projesinin uygulamaya başlandığı Iğdır’da Merkez Çalpala Köyü ile Tuzluca Kula Köyü’nde yaşayan iki aileye 26 bin TL kredi desteği verildi.

“YENİ DESTEKLER VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu her bölgenin coğrafi durumuna göre orman köylülerine kredi desteği verdiklerini belirterek şunları söyledi:

“Bakanlık olarak orman köylülerimizi yerinde kalkındırmak için çeşitli projeler geliştiriyoruz. Bugüne kadar bu projelerin uygulanmadığı Iğdır’da da kredi desteğine başladık. Şu an için 2 ailemize arıcılık alanında destek veren Bakanlığımız burada yeni destekler vermeye yeni projeler geliştirmeye devam edecek.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.