Orman İşletme Müdürlüğü’ne Geçici İşçi Alınacak

2

Toplum Yararına Programlar kapsamında; Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ile Orman Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol çerçevesinde işçi alınacaktır. Türkiye genelinde ormanlarda fidan üretimi, fidan dikimi ve bakımı, ormanların rehabilitasyonu, erozyon kontrolü, ormanların geliştirilmesi ve genişletilmesi işlerinde istihdam edilmek üzere, 2015 yılı içerisinde 6 ay süreli 118 bin işçi çalıştırılacaktır.

500 İŞÇİ ALINACAK

 Iğdır Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre; ilimizde toplam 500 kişi Orman İşletme Müdürlüğünde istihdam edilecektir. Başvurular, 10.03.2015 ile 19.03.2015 tarihleri arasında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne, ilçelerdeki hizmet noktalarına veya internet üzerinden www.iskur.gov.tr adresine yapılacaktır.

ARANAN ŞARTLAR

TYP’ye (Toplum Yararına Program) başvuracak katılımcıların, Kurumun o yöredeki İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine kayıtlı işsiz durumunda olmaları; en az 18 yaşını tamamlamış olmaları; herhangi bir öğretim kurumunda öğrenci olmamaları (açıköğretim öğrencileri hariç); emekli, malul, dul ve yetim aylığı almamaları; Kamudan herhangi bir ad altında maaş vb. gelirlerinin olmamaları ve Orman Genel Müdürlüğü’nün herhangi bir biriminde son 1(bir) yıl içinde çalışmamış olmaları gerekmektedir. Yapılacak seçimde kadınlara, 35 yaş üstü bireylere, engellilere, eski hükümlülere, terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan gruplara öncelik verilecektir.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.