Orman İşletme Müdürlüğü Tarafından Okullar Ağaçlandırılıyor

 

Iğdır Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Iğdır’ın birçok ilçe ve köy okullarına çok sayıda fidan dikilmeye devam ediliyor.

            Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt; “okullarımızı ağaçlandırıp yeşillendirmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda Orman İşletme Müdürlüğü ile işbirliği yaparak okullarımıza fidan dikiyoruz. Orman İşletme Müdürümüz Taner Tazegün’e teşekkür ederim” dedi. Orman İşletme Müdürlüğü’nden temin ettikleri fidanları toprakla buluşturduklarını kaydeden Cırıt, amaçlarının çocuklara fidan dikme alışkanlığını ve sevgisini aşılamak olduğunu söyledi

            Bu kapsamda Iğdır’ın Halfeli Beldesi’nde bulunan Şehit Kaymakam Muhammet Fatih  Safitürk İmam Hatip Ortaokulu’nun bahçesine çok sayıda fidan dikildi.

            Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Orman İşletme Müdürü Taner Tazegün, öğrenci ve öğretmenler tarafından okul bahçesine 60’dan fazla çeşitli fidan dikimi gerçekleştirildi.

            Iğdır’daki okulları ağaçlandırmayı hedefleyen Iğdır Orman İşletme Müdürü Taner Tazegün yaptığı açıklamada, ilimiz genelini yeşillendirmek için ağaçlandırma seferberliği başlattıklarını ve Iğdır’ın birçok okullarında bu konuda yapılan çalışmaların devam ettiğini söyledi.

            Tazegün; “proje ile ekolojik okul bahçeleri oluşturup, çevrenin yararlanabileceği alanlar haline getirilmeyi hedefliyoruz. Ayrıca okullara her zaman fidan desteğinde bulunmaya hazırız. Öğrencilerimize ağaç sevgisini aşılamak için bu tür etkinliklere devam edeceğiz” diye konuştu.

                                    HABER: AYNUR TOKA

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.