ÖLDÜRÜLEN TAKSİCİ İÇİN EYLEM DÜZENLENDİ

11

2

Iğdır’da, müşterisi tarafından öldürülen taksici için arkadaşları ve Iğdır Şoförler ve Otomobilciler Odası eylem yaparak cinayeti kınadı.

Iğdır’da taksi şoförlüğü yapan 2 çocuk babası Ergün Gürel (46) Iğdır’dan aldığı yolcuyu Kars’ın Kağızman ilçesine götürürken, ücret konusunda tartıştıkları iddia edilen müşterisi Serkan Ardıç (33) tarafından öldürülmesini, meslektaşları ve Iğdır Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Selahattin Artantaş ve yönetim kurulu, uzun araç kuyrukları oluşturarak lanetlediler.

Otomobilciler Odası Başkanı Selahattin Artantaş tarafından organize edilen protesto sonrası Zübeyde Hanım Bulvarı’nda basın açıklaması yapıldı. 350 taksici, cinayete kurban giden Ergün Gürel için toplandı. Sabah 11:00’de toplanan taksi şoförleri araçlarına siyah kurdele takarak uzun kuyruk oluşturdu. Taksi şoförleri; “bizler ekmek parası kazanmak için gecemizi gündüzümüze katarak direksiyon sallıyoruz. Yaptığımız meslek gerçekten çok zor. Aracımıza binen kimi insan para vermez. Gasp edeni, zorluk çıkartanı, her türlü şeylerle karşılaşıyoruz. Araçlarımızda kendimizi korumak için sopa ya da benzeri şeyler bulundurduğumuzda emniyet güçleri tarafından engelleniyoruz. Ne yapacak bu taksiciler? Ekmek parasını nasıl çıkartacak?” diye dert yandılar.

Iğdır Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Selahattin Artantaş da öldürülen taksicinin ailesine başsağlığı diledi. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

Taksiciler daha sonra taksilerine binerek öldürülen taksicinin Atatürk Mahallesi’nde bulunan evinin önünde kurulan taziye çadırına gitti. Burada Fatiha okuyan taksiciler olaysız bir şekilde dağıldı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.