‘Okuyan Iğdır’ Projesi Yoğun ilgi Gördü

ww

Iğdır’da ‘7’den 70’e Okuyan Iğdır’ Projesi’nin açılışı yapıldı.

 

Atatürk Caddesi Zübeyde Hanım Bulvarı’nda açılan 176 yayın evinin katıldığı projenin açılışını Iğdır Valisi Davut Haner yaptı. Açılışa Vali Davut Haner, Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Proje Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Gül, koordinatörlüğünde yürütülmekte.

Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Gül, Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü ve Dünya Bilim ve Eğitim Federasyonu Psikologlar Derneğince yürütülen ‘7’den 70’e okuyan Iğdır’ Projesi kapsamında ve 176 yayın evinin katılımı ile gerçekleştirilen kitap fuarına yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.

Mehmet Gül; “projenin amacı,TÜİK verilerine ilimizde kişi başına düşen kitap okuma oranı binde 9’dur. (0,009 ) ve yine TÜİK verilerine göre ilimiz kitap okuma alanında 79. sıradadır. Bu proje ile ilimizde kitap okuma oranının yükseltmesi hedeflenmek istenmektedir. Proje kapsamında ilkokul ve ortaokullarımıza toplamda 22.500 adet kumbara dağıtılmıştır. Dağıtılan kumbaralarda çıkan miktarlar kadar para yerine geçecek kitap alma kuponu verilmiş ve öğrencilerimiz bu kuponlarla fuarımız gezerek kendi biriktirdikleri para ile kitap almaları sağlanmış olacak hem de öğrencilerimize küçük yaşta birikim yapma davranışı kazandırılmış olacaktır.”

Gül, ayrıca fuarın 1-10 Haziran arasında olmak üzere, toplamda 10 gün açık olacağın ve fuarı 7’den 70’e kadar olan her yaş gurubundan vatandaşın gezebileceğini belirtti.

as

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.