Okumayı Sevdirmek İçin Öğrenciler Roman Kahramanı Oldu

Iğdır Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi kütüphanecilik kulübü öğrencileri, toplum hizmeti kapsamında okumuş oldukları kitap kahramanlarını canlandırdılar.
Iğdır Mehmet Murat İşler Sosyal bilimler lisesi öğrencileri merkez ilkokul ve ortaokulları ziyaret ederek bu okullardaki öğrencilere kitap okumanın etkisini, önemini canlandırdıkları karakterler aracılığıyla aktarıyorlar.
Bu etkinlik kapsamında programın sorumlu öğretmeni Nagahan Çakmak ve Okul Müdürü Latif Oğur öğrencilerle ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Murat Aydoğdu’yu makamında ziyaret etti. Öğrenciler canlandırdıkları karakterleri tanıttılar.
Iğdır, Milli Eğitim Müdürü Mesut Murat Aydoğdu, öğrencileri makamında kabul ederek bir süre sohbet etti. “İlimizde kitap okumayı yaygınlaştırmak için çalışmalar yapıyoruz. Sizlerde okuduğunuz romanların kahramanı olarak bir farkındalık yarattınız. Hayal kurun fakat hayallerinizi gerçekleştirmek içinde gayret edin.Bol bol kitap okuyun ama anlıyarak okuyun.dedi.
Öğrencilerle sohbet eden Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu ziyaretin sonunda bu etkinliği gerçekleştiren öğrencilere teşekkür ederek kitap hediye etti.
Okul Müdürü Latif Oğur, “kitap okuma oranını artırmak ve okuma alışkanlıklarına yönelik farkındalık yaratmak amacıyla kitap şenliği düzenlendik.Kitap takası ve ders materyalleri tanıtım masaları kuruldu. Belirlenen okullara kitap yardımı yapmak için kermes düzenlendi.Okulumuz Kafkas dans grubu bir gösteri sundular. “dedi.
Okulda düzenlenen programda Iğdır Yeşilay Cemiyeti etkinlik alanında
stant açtı ve bağımlılıklar konusunda öğrencilere bilgi verip, broşür dağıttı. Öğrencilerin
yazdığı masal uyarlaması absürt tiyatro oyunu sahneye kondu. Son olarak da kitap
karakterleri sergilendi. Öğrenciler okudukları kitaplardaki karakterlere bürünerek
canlandırmalar yapıldı.(Madam Bovary,Defne Kaman,Çalıkuşu Feride,Frida Kahlo,Robinson
Cruose,Nasreddin Hoca vb.) karakterler şenliği büyük bir ilgi gördü.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.