Okuma Yarışması Ödül Töreni Düzenlendi

8

Iğdır Şehit Er Erkan Akdeniz Ortaokulu 2.Geleneksel Okuma Yarışması ödül töreni yapıldı.

Ödül törenine Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Müdür Yardımcısı Muhittin Yucel, Şube Müdürleri Cevdet Parlar ve Cabbar Turan, okul müdürleri, veliler ile öğrenciler katıldı.

Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan yarışmada 5. ve 6. sınıflar bir kategoride, 7. ve 8. Sınıflar da diğer kategoride yarıştılar. Her iki kategoride de birinciye 150, ikinciye 100, üçüncüye 50 TL ödül verildi.  Törende öğrencilerin hazırlamış oldukları tiyatro, Hacivat karagöz oyunu beğeniyle izlendi. Şiirler okundu. Halk oyunları ekibi gösteri sundu. Birinci sınıflardan okumaya geçenlere hediyeler verildi.

Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt; “Çok yerinde bir etkinlik düzenlendiğini, velilerin öğretmen ve öğrencilere her zaman destek vermelerini ve kitap okumanın her zaman sürdürülmesini ifade ederek idareci ve öğretmenleri tebrik ederim” dedi.

Cırıt; “amacımız, kitap okumaya ilgiyi arttırmak öğrencinin okuduğu kitaplarla anlama seviyesini yükselterek, onlarda özgüven duygusunu geliştirmeyi hedeflemek olmalı” şeklinde konuştu.

Okul Müdürü Engin Rızaoğlu ise; “öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak, anlama, anlatma ve yazı konularında eksiklerini gidermek ve başarılarından dolayı onları ödüllendirmek amacıyla bu etkinliği düzenledik. Emeği geçen tüm öğretmenlere ve katılımcılara teşekkür ederim” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.