Okuma Bayramı Etkinliği Yapıldı

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Iğdır’da Kurtuluş İlk Okulu 1- B sınıfı öğretmeni ve 27 öğrencinin katılımıyla “‘Okuma Bayramı” etkinliği gerçekleştirildi. Birinci sınıfa giden öğrencilerin görev aldığı etkinlik okul salonunda yapıldı.

Programa Okul Müdürü Salih Pala, Sınıf Öğretmeni Çiğdem Parlak Aygün,  İl Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Nuri Turan ve çok sayıda öğrenci ile veliler katıldı.

Açılış konuşmasını Sınıf Öğretmeni Çiğdem Parlak Aygün yaparak şunları söyledi:

“Ülkemizde okuma yazma oranının giderek artmaktadır. Annenizi, babanızı, öğretmenlerinizi ve arkadaşlarınızı sevin, çalışkan ve dürüst olun. Bugün çocuklarımıza fırsat verildiğinde neleri başaracağını hep beraber seyredeceğiz.”

Sahneye davet edilen İl Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Nuri Turan, konuşması sırasını eşi Lilifer Turan’a bıraktı. Turan, sahnede yaptığı konuşmasında; “ben de 30 yıl önce bu okulda sizler gibi öğrenciydim. Şu anki okuma sevincini gözlerinizde görüyorum” dedi.  

Yaklaşık 1.5 saat süren okuma bayramında minik öğrenci ve Mehmet Nuri Turan’ın oğlu Çivan Mert Turan, okuma bayramı şiirini Sınıf Öğretmeni Çiğdem Hanım ile birlikte sahne alarak okudu.

Çocukların sahne performansı göz doldururken, salonu hınca hınç dolduran aile bireyleri ise onları en mutlu günlerinden görüntülemek için yoğun çaba gösterdi. Programda hemen her veli cep telefonu veya dijital kamera ile çocuğunu sahnede kayıt altına aldı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.