Okulu Erken Tatil Eden 2 Öğretmen Hakkına Soruşturma!

Van’da hiç kimseye haber vermeden okulu bir hafta erken tatil ederek karneleri IŞ-KUR elemanına dağıtan 2 öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.

Van’da hiç kimseye haber vermeden okulu bir hafta erken tatil ederek karneleri IŞ-KUR elemanına dağıtan 2 öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı. Van Il Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, okulda görevli olan kadrolu asker öğretmen hakkında soruşturma başlatıldığını ve ücretli öğretmenin de işine son verildiğini söyledi.

Muradiye ilçe merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan 45 haneli Karavil mezrasının 2 derslikli, Müzeyyen-Raif Kürümoğlu Ilkokulu, geçtiğimiz Cuma günü biri kadrolu, biri sözleşmeli 2 öğretmenin kararıyla yarıyıl tatiline başladı. Bu olay yardımsever vatandaşların gönderdiği kışlık giyecek ve çeşitli malzemeleri öğrencilere dağıtmak için dün gelen yetkililerin ziyareti sırasında ortaya çıktı. Ilçe Milli Eğitim Müdürü Kütükçüoğlu, Şube Müdürü Müslüm Eren ve Bakır Bedevioğlu okulu ziyaret etti. Kütükçüoğlu, Reşit Kütükçüoğlu, öğretmenlerin kendilerine bilgi vermeden gittiğini, gerekli işlemleri yapacaklarını söylemişti.

Van Il Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin konuyla yaptığı açıklamada, okulda görevli olan kadrolu asker öğretmen hakkında soruşturma başlatıldığını ve ücretli öğretmenin de işine son verildiğini söyledi. Il ve ilçelerden uzakta ki köy okullarında bu tür erken tatil ve benzeri durumların olabileceği okullar için müfettişleri görevlendirdiklerini belirten Kırekin, böyle bir durumla karşılaştıklarında görevli kişiler hakkında yasal işlemleri hemen yapacaklarını ifade etti.

Bir eğitimci olarak öğretmenlerin 180 günlük çalışma sürelerinin dolu dolu geçirmelerini talep ettiklerini aktaran Kırekin, “Dün daha bu olaydan haberimiz olmadan önce, Il ve ilçelerimizdeki okullarımıza bu konuyla ilgili yazı gönderdik. Gönderdiğimiz yazıda derslerin karne gününe kadar devam etmesini ve öğrencilere karnelerinin öğretmenleri tarafından verilmesini istediğimizi belirttik. Ve dersleri erken kesen öğretmenler hakkında gereken işlemleri yapacağımızı ifade etmiştik. Ne yazık ki gönderdiğimiz yazı daha gitmeden böyle bir durum ortaya çıktı.” dedi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.